کد خبر : 24748

بازار خودرو از اواسط هفته گذشته برخلاف هفته قبل از آن، روند صعودی را در قیمت‌ها تجربه کرد. آن هم در شرایطی که همچنان رکود بر بازار خودرو حاکم است و مصرف کننده واقعی چندان وارد بازار نمی شود. در این بین محصولات ایران‌خودرو بیش از سایپا با افزایش قیمت همراه بود؛ چراکه کارشناسان بازار تاکید داشتند عرضه محصولات ایران‌خودرو با کندی انجام می‌گیرد.

به گزارش خودروتک، طی یک ماه و نیم گذشته خودروسازان کشور با توجه به فشار وزارت صنعت، معدن و تجارت روند تکمیلی محصولات ناقص و دپو شده در پارکینگ‌های خود را آغاز کردند که همین مساله منجر به کاهش قیمت‌ها در بازار شد.

در این بین هر چند فعالان بازار تاکید دارند که رکود معامله خودرو در هفته‌های اخیر بی‌سابقه بوده با این حال ظاهرا مشتری رغبتی به خرید محصولات خودرویی ندارد و در انتظار افت بیشتر قیمت‌ها است.

اما همان‌طور که گفته شد محصولات شرکت ایران‌خودرو افزایش دو تا سه میلیون تومانی نسبت به قیمت اول مرداد داشتند حال آنکه ثبات نسبی در قیمت محصولات سایپا دیده می‌شود. در این بین برخی نمایشگاهداران تاکید دارند هر زمان قیمت‌ها روند کاهشی به خود می‌گیرد، برنامه‌ریزی شرکت‌ها برای افزایش قیمت نیز آغاز می‌شود.

اینکه طی دو هفته گذشته قیمت‌ها روند نزولی به خود گرفتند ناشی از عرضه بیشتر توسط خودروسازان بود، اما اینکه در بازار بی‌مشتری قیمت‌ها صعودی می‌شود چندان دلیل قانع‌کننده‌ای ندارد. در این بین برخی معتقدند که بازار ارز، قیمت‌های خودرو را صعودی کرده، این در شرایطی است که نرخ ارز در هفته گذشته نیز افزایشی بوده، اما تاثیر چندانی بر بازار خودرو نداشت.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

دیگر رسانه ها