کد خبر : 20957

قیمت‌گذاری، تولید خودروی ناقص، عدم تحویل محصولات پیش فروش شده، بازار ملتهب و در نهایت تهدید قطعه‌سازان به عدم تحویل قطعه بالاخره رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت را به مجلس کشاند.

به گزارش خودروتک، هر چند رحمانی در جلسه غیرعلنی مجلس از عملکرد خود در صنعت خودرو دفاع کرده اما ظاهرا دفاعیات وی چندان نظر نمایندگان را جلب نکرده است.

آنچه وزیر در دفاعیه خود بر آن تاکید کرده تولید دو برابری خودرو از زمان انتصابش به‌عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت است. وی حتی عنوان کرده که تلاش می‌کند تولید را باز هم افزایش دهد.

اگر چه افزایش تولید در دوره وزارت رحمانی را نمی‌توان نادیده گرفت، اما آنچه در اظهارات وی مغفول مانده میزان تولید خودروهای ناقصی است که در آمار تولید نیز محاسبه می‌شود. پیش از روی کار آمدن وی به عنوان وزیر صمت تولید خودرو کاهشی بود اگرچه آمار تولید محصولات ناقصی نیز بسیار اندک بود با این حال در شرایط کنونی تولید افزایش یافته؛ اما به همان میزان تولید محصولات ناقص نیز از آمار قابل‌توجهی برخوردار شده است.

بنابراین به نظر می‌رسد که خطوط تولید خودروسازان کشورمان همچنان فعالیت خود را ادامه می‌دهند؛ اما خروجی آنها اغلب تولید خودروهای ناقص است. طبق برخی محاسبات در حال حاضر دو خودروساز کشور ۱۸۰ هزار خودروی ناقص در پارکینگ‌های خود دارند که به‌دلیل نقص در قطعه امکان تجاری‌سازی آنها وجود ندارد. اینکه چرا خودروسازان برخلاف گذشته اصرار به تولید خودروی ناقص دارند سوالی است که شاید بتوان پاسخ آن را در آمارسازی تولید خودرو در پایان هر ماه یافت.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

دیگر رسانه ها