کد خبر : 20508

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: نقدینگی بالا و سرگردان در جامعه در کنار نگرانی از کاهش ارزش پول و به‌تبع آن ورود این نقدینگی به بازار خودرو، اصلی‌ترین دلیل گرانی خودرو است.

به گزارش خودروتک، مهرداد بائوج لاهوتی افزود: عمده‌ترین دلیل افزایش قیمت خودرو، نقدینگی نزدیک به ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومانی موجود در جامعه است.وی گفت: باید بپذیریم که پول دست مردم است و مردم در این شرایط پول خود را در بخش تولید سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، از طرف دیگر ارزش پول آنها در حال کاهش است و نقدینگی را وارد بازارهایی مانند خودرو می‌کنند.نماینده مردم لنگرود در مجلس بیان کرد: این نقدینگی به هر جایی که هجوم بیاورد، موجب نابسامانی خواهد شد و یکی از بازارهایی که نقدینگی به آن وارد شده بازار خودرو بوده است.

وی ادامه داد: دلالان نیز در چنین بازاری حضور دارند و اقدام به خرید خودروهای مختلف می‌کنند و به دنبال بازی با پول و کسب سود هستند، در صورتی که نقدینگی باید به سمت نیاز جامعه هدایت شود.عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: افزایش نرخ ارز نیز در گرانی خودرو موثر بوده، اما دلیل اصلی افزایش قیمت خودرو، نقدینگی بالا و سرگردان در جامعه است.

بائوج لاهوتی درخصوص کسری قطعات و شائبه انبار کردن خودرو توسط خودروسازان نیز گفت: مساله انبار کردن خودرو، درست و منطقی نیست، اگر تعدادی خودرو در یک فضا وجود داشته باشد این مساله در چرخه تولید، طبیعی بوده و به معنی احتکار  نیست. در شرایط بحرانی امروز، این تعداد خودرو به چشم ما می‌آید و گرنه این اتفاق طبیعی است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها