کد خبر : 13545

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سهم ایران از واردات یک هزار و ۳۰۰ میلیارد دلاری ۱۵ کشور همسایه، فقط ۲ درصد است.

به گزارش خودروتک، رضا رحمانی در نشست اعضای فراکسیون مستقلین ولایی به اثرات صادرات در اقتصاد کشور اشاره و اظهار کرد: یکی از راه های حفظ تولید، صادرات است و ۱۵ کشور همسایه بستری مناسب برای توسعه صادرات است.

این مقام مسئول گفت: ما در جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و دشمن همه تلاش خود را برای تعطیلی صنایع کشور متمرکز کرده است.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی دشمن توقف تولید است، تاکید کرد: بزرگترین دغدغه وزارت صنعت، تولید است و برای حفظ تولید اقدام های خوبی انجام شده است.

وزیر صنعت ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد خودروهای ساخت داخل، داخلی سازی ۹۰ درصدی داشته اند و البته افزایش داخلی سازی باید ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به بحران جدی برای صنعت قطعه سازی در چند ماه گذشته، یادآور شد: ۱۵۰ هزار کارگر بیکار شده بودند و ۱۳۰ هزار کارگر در معرض بیکاری قرار داشتند که با تمهیدات اندیشیده شده موضوع بیکاری کارکنان قطعه سازی حل شد.

رحمانی اضافه کرد: تولید خودروسازان نیز در چند ماه گذشته به پایین ترین سطح خود رسیده بود، اما اکنون تولید آنان به چهار هزار دستگاه خودرو در روز رسیده است.

​پس از اینکه چهاردهم بهمن ماه معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست تخصصی کمیته خودرو از تخصیص چهار هزار میلیارد تومان به ۲ شرکت بزرگ ایران خودرو و سایپا خبر داد، عملیات اجرایی تخصیص این مبلغ به قطعه سازان در شرکت های خودروساز آغاز و مقرر شد بانک ها مطابق فهرستی که خودروسازان در اختیارشان قرار دادند، مبالغ را به طور مستقیم به قطعه سازان پرداخت کنند.

منبع:ایرنا

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها