کد خبر : 12892

روند کاهش قیمت خودرو که از هفته گذشته آغاز شد طی هفته جاری نیز ادامه دارد و قیمت‌ها در حال حرکت به سمت تعادل است.

پس از اینکه طی هفته‌های گذشته قیمت خودرو در بازار روند افزایشی به خود گرفت و بازار متلاطم شد، اما از هفته گذشته ریزش قیمت در بازار آغاز شد و طی این هفته نیز ادامه یافت.

یکی از عوامل کاهش قیمت به گفته فعالان این بخش عرضه خودرو به صورت فروش فوری از سوی خودروسازان است که موجب شده سفته بازی در این بازار کمتر شود.

در همین باره پیشتر سعید موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودرو به خبرگزاری میزان گفته بود: هیجانی که در بازار از نیمه دوم بهمن تا ۴ اسفندماه به وجود آمده بود فروکش کرده و بازار در حال حرکت به سمت تعادل است.

موتمنی ادامه داد: یکی از دلایل کاهش قیمت، افزایش عرضه خودرو از سوی خودروسازان است که نسبت گذشته افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودرو ادامه داد: همچنین فروش فوری خودرو توسط خودروسازان نیز توانست بر بازار تاثیر بگذارد و قیمت‌ها را کاهش دهد.

بررسی امروز بازار خودرو نشان می‌دهد، همچنان سیر نزولی قیمت‌ها ادامه دارد و با توجه به افزایش عرضه و تولید خودرو از سوی خودروسازان این روند کاهش طی روز‌های آینده نیز ادامه خواهند داشت.

قیمت انواع محصولات شرکت سایپا در بازار امروز بین ۵۰۰ هزار تومان الی یک میلیون تومان ارزان شده است همچنین قیمت پراید 131 نیز که تا حدود ۵۰ میلیون تومان رسیده بود امروز در بازار خودرو وارد کانال ۴۵ میلیون تومان شد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها