کد خبر : 10070

بررسی آمار‌های تجارت خارجی نشان می‌دهد، طی ۱۰ ماهه امسال، واردات قطعات خودرو با ساخت داخل بیش از ۵۰ درصد و واردات قطعات خودرو با ساخت داخل زیر ۳۰ درصد با کاهش مواجه شده است.

به گزارش خودروتک، بررسی تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی ایران نشان می‌دهد، در ۱۰ ماهه سال جاری یک میلیارد و ۲۶۶ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۹۳۹ دلار قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری ردیف ۸۷۰۳ بنزینی با حجم سیلندر ۲۰۰۰cc با ساخت داخل ۱۴% تا کمتر از ۳۰% به استثنای لاستیک به کشور وارده شده که ۳.۵۵ درصد از ارزش کل واردات به کشور در این مدت را، شامل می‌شود.

این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، یک میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۶۷۸ هزار و ۶۲۷ دلار قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری ردیف ۸۷۰۳ بنزینی با حجم سیلندر ۲۰۰۰cc با ساخت داخل ۱۴% تا کمتر از ۳۰% به استثنای لاستیک به کشور وارد شده بود که ۳.۲۳ درصد از کل واردات ایران در آن مدت را به خود اختصاص داده بود.

بر اساس آمار واردات قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری ردیف ۸۷۰۳ بنزینی با حجم سیلندر ۲۰۰۰cc با ساخت داخل ۱۴% تا کمتر از ۳۰% به استثنای لاستیک در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۱۰.۷۵ درصد و از نظر وزنی ۳.۶۰ درصد افت داشته است.

همچنین در این مدت، ۲۸۱ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۳۵۳ دلار واردات قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری ردیف ۸۷۰۳ بنزینی با حجم سیلندر ۲۰۰۰cc با ساخت داخل ۵۰% و بیشتر به استثنای لاستیک وارد شده که ۰.۷۹ درصد از ارزش کل واردات به کشور در این مدت را، شامل می‌شود.

بر اساس آمار در مدت مشابه سال قبل ۵۶۸ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۱۰۹ دلار قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری ردیف ۸۷۰۳ بنزینی با حجم سیلندر ۲۰۰۰cc با ساخت داخل ۵۰% و بیشتر به استثنای لاستیک به کشور وارد شده بود که ۱.۲۹ درصد از کل واردات ایران در آن مدت را به خود اختصاص داده بود.

گفتنی است، واردات قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری ردیف ۸۷۰۳ بنزینی با حجم سیلندر ۲۰۰۰cc با ساخت داخل ۵۰% و بیشتر به استثنای لاستیک طی ۱۰ ماهه امسال از ارزشی ۵۰.۴۹ درصد و از نظر وزنی ۳۷.۴۴ درصد با کاهش مواجه شده است.

منبع: میزان

ارسال نظر