کد خبر : 80662

آفرودترین ویرایش کیا اسپورتیج مخصوص خانم ها + عکس

آفرودترین ویرایش کیا اسپورتیج مخصوص خانم ها + عکس

نسخه ویژه رالی کیا اسپورتیج ایکس پرو آمده تا باری دیگر در رالی بانوان Rebelle ۲۰۲۲ خودنمایی کند. در ادامه شاهد مشخصات این شاسی بلند باشید.

به گزارش خودروتک به نقل از گجت نیوز ،  شعبه آمریکای خودروساز کره‌ای کیا از نسخه ویژه رالی اسپورتیج ایکس پرو جهت شرکت برای سومین بار متوالی در مسابقات Rebelle رونمایی کرد.

این شاسی بلند تحت پشتیبانی LGE-CTS Motorsports در کلاس X-Cross این رالی بانوان در بیابان‌های نوادا و کالیفرنیا به رقابت خواهد پرداخت.

 

کیا اسپورتیج ایکس پرو نسخه ویژه رالی

تیم کیا که پا به این رقابت ۲۴۱۴ کیلومتری می‌گذارد، متشکل از راننده «ورنا می» (Verena Mei) و مسئول جهت‌یابی «تانا وایت» (Tana White) است. این دو پس از دستیابی به جایگاه دوم در سال ۲۰۲۱ با یک نسخه اصلاح‌شده سورنتو پلاگین هیبرید حالا بازگشته‌اند تا باری دیگر برای نام کیا افتخار به ارمغان بیاورند.

کیا اسپورتیج ایکس پرو نسخه ویژه رالی

خودروی رالی جدید کیا برای رالی Rebelle عمدتاً بر پایه اسپورتیج ایکس پرو ۲۰۲۳ توسعه پیدا کرده است که سرسخت‌ترین تریم این شاسی بلند کره‌ای به حساب می‌آید. به جز المان‌های ویژه ظاهری، X-Pro دستخوش تغییرات آفرودمحور شده است تا بتواند عملکرد بهتری را در زمین‌های ناهموار داشته باشد. چرخ‌های ۱۷ اینچی Rhino با تایرهای همه‌جاروی BFGoodrich T/A K۰۲، اسکید پلیت‌های جلو و عقب، قسمت حفاظتی زیربدنه، محافظ‌های سپر Baja Forged، نقاط یدک‌کشی در جلو و عقب و باربند سقفی سفارشی ویژگی‌های برجسته نسخه رالی اسپورتیج ایکس پرو هستند.

نمای عقب کیا اسپورتیج ایکس پرو نسخه ویژه رالی

زیر کاپوت این نسخه کیا اسپورتیج X-Pro پیشرانه ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر GDI اسمارت استریم استاندارد با خروجی ۱۸۷ اسب بخار قرار دارد. این شاسی بلند به وسیله یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته قدرت پیشرانه را به هر چهار چرخ منتقل می‌کند و از سیستم چهار چرخ محرک (AWD) فعال با حالت‌های رانندگی چندزمینه برخوردار است.

رینگ شاسی بلند Sportage X-Pro نسخه ویژه رالی

 

در نهایت باید گفت که رالی ربل ۲۰۲۲ بین ۶ تا ۱۵ اکتبر (۱۴ مهر ۲۳ مهر) در ایالت نوادای ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود. کیا در سال ۲۰۲۱ با سورنتو پلاگین هیبرید جایگاه دوم و همچنین سوم و در سال ۲۰۲۰ با تلوراید جایگاه دوم را به دست آورد و حالا برای سومین بار در این رویداد شرکت خواهد کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها