کد خبر : 80227

شرکت پژو در ۱۷ اکتبر سال ۲۰۲۲ و طی یک رویداد از نسخه تمام‌الکتریکی ۴۰۸ رونمایی خواهد کرد. پژو خودروی ۴۰۸ جدید را در ماه اکتبر به نمایشگاه پاریس می‌آورد و به عموم مردم این فرصت را می‌دهد تا نگاهی کامل به این مدل داشته باشند.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این مدل از لحاظ ابعاد بین هاچ بزرگ خانواده ۵۰۸ و شاسی‌بلند ۳۰۰۸ سایز متوسط قرار می‌گیرد. پژو ۴۰۸ یک خودروی پنج‌در است که به گفته پژو در طراحی‌اش روی کاربردی و سبک بودن آن تمرکز شده است. زیربنای اصلی این خودرو با ۳۰۸ مشترک است و به همین دلیل از نظر پیشرانه، وجه اشتراک زیادی با این خودرو خواهد داشت.

۴۰۸ از یک موتور بنزینی خالص و همچنین پیشرانه‌های هیبریدی برای عرضه در سال ۲۰۲۳ بهره می‌برد. این خودروساز فرانسوی همچنین ساخت یک نسخه کاملا الکتریکی ۴۰۸ را تایید کرده است. این شرکت می‌گوید تنها نسخه غیر برقی ۴۰۸، از یک موتور ۲/ ۱لیتری توربو بنزینی  ۱۲۸ اسب بخاری استفاده می‌کند. این مدل هم در پایان سال ۲۰۲۳ با یک نوع هیبریدی جایگزین خواهد شد.

خودرو‌های قبلی پژو یعنی ۳۰۸، ۵۰۸ و ۳۰۰۸ که از سیستم پلاگین هیبریدی یکسانی استفاده می‌کنند به ترتیب می‌توانند تا ۳۷ و ۳۹ مایل را طی کنند و احتمالا ارقامی مشابه آنها برای ۴۰۸ در نظر گرفته شده است.

 

همه موتور‌ها منحصرا به یک گیربکس هشت‌سرعته اتوماتیک متصل می‌شوند، بنابراین انتظار می‌رود خودرو در حدود ۱۰ ثانیه از ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت شتاب بگیرد. کمک الکتریکی هیبریدی‌های پلاگین به این معنی است که هر دو با وجود حمل وزن اضافی سریع‌تر خواهند بود، بنابراین هیبرید ۲۲۵ می‌تواند زمان رسیدن به سرعت یکسان را به زیر ۵/ ۸ ثانیه کاهش دهد. انتظار می‌رود ۴۰۸ برقی ظرف ۲۵ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها