کد خبر : 79915

مانی خوشبین ، میلیونر ایرانی تبار آمریکایی، اکنون مالک یکی از ۲۵ مک لارن سولوس جی تی است، اما در حال حاضر اگر پشت فرمان این هیولای V۸ قرار بنشیند، حتما روانه زندان خواهد شد اما چرا؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم. پس پیش به سوی McLaren Solus GT!

به گزارش خودروتک ، ابر خودرو مک لارن سولوس جی تی یک هیولای تمام بنزینی است که بر اساس ماشین‌های فرمول یک طراحی شده و مهم‌تر از همه، فقط ۲۵ نفر در جهان می‌توانند طعم رانندگی با آن را بچشند. یکی از این ۲۵ نفر، یک فرد ایرانی است! پس پیش به سوی McLaren Solus GT!

مانی خوشبین و مک لارن سولوس جی تی

ابر خودرو سلوس GT در کلکسیون ماشین میلیاردر ایرانی

مانی خوشبین در حال تست مک لارن سولوس

بعد از ابر خودرو مرسدس بنز AMG وان و استون مارتین والکری ، اکنون مک لارن قصد دارد تا طعم رانندگی با ماشین‌های فرمول ۱ در خیابان را به مردم عادی هدیه دهد. اگر با همین فرمان جلو برویم، در آینده احتمالا فراری و آلفارومئو هم به این بازی اضافه خواهند شد چرا که این خودروسازان هم در سری مسابقات فرمول یک صاحب تیم هستند.

مانی خوشبین مک لارن سولوس

 

 

حالا که خاص، کمیاب و کم رقیب بودن مک لارن سولوس جی تی را درک کرده‌اید، وقت آن است که کمی هم به مشخصات فنی این موشک زمین به زمین بپردازیم. مک لارن Solus GT فقط برای یک سرنشین طراحی شده است و در پشت صندلی کابین، یک پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی تنفس طبیعی را حمل می‌کند که می‌تواند بیش از ۸۴۰ اسب بخار را تولید کند که رد لاین آن کمی بالاتر از ۱۰ هزار دور بر دقیقه است. به علاوه بد نیست بدانید با اینکه وزن خود مک لارن سولوس جی تی از ۱ تن تجاوز نمی‌کند اما طراحی آیرودینامیکی آن باعث شده تا این خودرو بیش از ۱۲۰۰ کیلوگرم داون فورس داشته باشد. اگر قصد دارید تا با تمام ویژگی‌های عجیب و غریب این هایپرکار آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا لینک زیر را دنبال کنید.

 

مانی خوشبین مک لارن سولوس

آیا اگر شما هم یک میلیونر بودید، دوست نداشتید تا چنین جواهری را به کلکسیون ماشین خود اضافه کنید؟ جواب تقریبا واضح است و به همین دلیل می‌بینیم که مانی خوشبین در صف خریداران مک لارن سولوس جی تی قرار گرفته. او برای خرید مک لارن سولوس GT ، تقریبا ۳.۶ میلیون دلار هزینه کرده اما هنوز نمی‌تواند این هایپرکار را به کلکسیون خود اضافه کند.

مانی خوشبین مک لارن سولوس

خریداران مک لارن سولوس جی تی باید ابتدا در یک دوره آموزشی فشرده رانندگی حضور یابند تا توانایی آن‌ها برای مهار ۸۴۰ اسب بخار قدرت تایید شود. سپس ست لباس رانندگی و هلمت (کلاه کاسکت) مخصوص مک لارن در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد که مالکین مک لارن سلوس جی تی در زمان رانندگی، حتما باید از این تجهیزات استفاده کنند. این لباس‌های ضد آتش، دقیقا از روی لباس فرمول یک مک لارن الهام گرفته شده است که دنیل ریکاردو و لندو نوریس (راننده‌های فرمول یک مک لارن) هم آن‌ها را می‌پوشند.

منبع: گجت نیوز

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها