کد خبر : 78743

کاش جوانان ایرانی این هیوندای را نبینند + عکس

کاش جوانان ایرانی این هیوندای را نبینند + عکس

هیوندای با معرفی دو کانسپت از تولید مدل‌های اسپرت الکتریکی جدید خبر داد. کارخانه کره‌ای می‌گوید این کانسپت‌ها آزمایشگاهی متحرک برای فن‌آوری‌هایی هستند که در این سری از مدل‌ها به کار گرفته خواهد شد.

به گزارش خودروتک ،هیوندای مدل‌های تقویت‌شده خود را در زیرمجموعه‌ای به نام N عرضه می‌کند. اولین کانسپت به نام RN22e براساس مدل آیونیک ۶ کارخانه ساخته شده که چند هفته پیش به بازار عرضه شد. قدرت ماشین بیش از ۵۳۶ اسب بخار است و به گفته کارخانه حداکثر سرعتش از ۲۵۰ کیلومتر در ساعت بیشتر است.

کانسپت دوم به نام «N ویژن 74» با الهام از مدلی از هیوندای ساخته شده که در دهه هفتاد میلادی طراحی شد، اما هرگز تولید نشد. در سال ۱۹۷۴ هیوندای طراحی اولین مدل خود را به جورجتو جوجارو، طراح مشهور ایتالیایی سپرد.

جوجارو برای هیوندای یک مدل کوپه از پونی هم طراحی کرد، اما این پروژه به سرانجام نرسید. طراحان هیوندای با استفاده از خطوط اصلی این طرح، ماشینی اسپرت و عضلانی طراحی کرده‌اند.

N ویژن 74 قوای محرکه هیدروژنی دارد که بیش از ۶۷۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و سرعتش بیش از ۲۵۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. هیوندای می‌گوید این کانسپت با یک باک پر از هیدروژن می‌تواند بیش از ۶۰۰ کیلومتر حرکت کند.

 

هیوندای درباره زمان عرضه مدل‌هایی که قرار است براساس این دو کانسپت‌ ساخته شوند حرفی نزده، اما گفته می‌شود مدلی براساس RN22e در دست ساخت است و دو سال دیگر به بازار خواهد آمد. علاوه بر این دو کانسپت، هیوندای ساخت یک مدل اسپرت از مدل الکتریکی دیگرش، آیونیک ۵ را در دست دارد که قرار است در سال ۲۰۲۳ به بازار بیاید.

منبع: فوت و فن

ارسال نظر

دیگر رسانه ها