کد خبر : 78664

باور نخواهید کرد HiPhi Z یک خودروی چینی است

باور نخواهید کرد HiPhi Z یک خودروی چینی است

استارت آپ Human Horizons، این روزها مورد توجه رسانه های خودرویی قرار دارد. این کمپانی چینی در زمینه تولید خودرو فعالیت دارد و دومین محصول خود با نام HiPhi Z electric GT را معرفی کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران ، خودروی HiPhi Z به عنوان یک وسیله نقلیه آینده نگر در کلاس گرند تورر قرار می گیرد و مقامات این استارت آپ چینی به شدت روی ویژگی های فناورانه آن تاکید دارند تا جائیکه ادعا می کنند سواری با HiPhi Z تجربه ای از 20 سال آینده صنعت خودرو را در اختیارتان قرار می دهد!

اما اینکه HiPhi Z چه ویژگی هایی دارد و تا چه میزان ادعای مطروحه قابل توجه است، موضوع ادامه این بحث را به خود اختصاص می دهد.

طراحی

در رابطه با این بخش با کمی دقت و البته به سرعت! متوجه نزدیکی شاسی و اتاق HiPhi Z به پورشه پانامرا خواهید شد. اینجا فقط پنل های اصلی جای خود را با نمونه های جدید عوض کرده اند.

البته این اولین بار نیست که خودروسازان چینی علاقه خود را به پانامرا نشان می دهند، توصیه می کنیم این مطلب را هم ببینید!

خودروی HiPhi Z برابر با 5036 میلیمتر طول و 2018 میلیمتر عرض دارد. پانامرا با توجه به کلاس بدنه و تریم از 5049 میلیمتر در طول و 1937 میلیمتر در عرض توسعه یافته است. تشابه ابعاد نیز کاملا گویای ادعای مطروحه است.

 
خودروی چینی HiPhi Z
خودروی چینی HiPhi Z
خودروی چینی HiPhi Z
خودروی چینی HiPhi Z
خودروی چینی HiPhi Z
خودروی چینی HiPhi Z
خودروی چینی HiPhi Z
 

یکی دیگر از ویژگی های خودروهای الکتریکی که به نوعی ذات خود را از نماد اصلی الکتریسیته و برق یعنی لامپ گرفته اند به حضور نوارهای نورانی ال ایی دیی در قسمت های مختلف مربوط می شود که اینجا هم از 4066 لامپ ال ایی دیی استفاده شده است!

به گفته استارت آپ چینی ، در قسمت درب های HiPhi Z از فناوری هوشمند UWB استفاده شده که در شناسایی مخاطب، اجرای پیام خوشامدگویی نورانی و قفل هوشمند عملکرد دقیق تر و سریع تری در مقایسه با نسخه های کنونی بازار دارد. یکی از جزئیات جالب این سیستم به شناسایی خودروها و افراد نزدیک به درب مربوط می شود که با توجه به تحلیل الگوریتم های دریافتی توسط سنسورها، زاویه و زمان مناسب برای بازشدن اتوماتیک درب مشخص می شود.

یکی از بخش های سرگرم کننده خودرو نیز به نمایش ایموجی ها در لامپ های ال ایی دیی بدنه مربوط می شود.

درب عقب در حالت خودکشی باز می شود اما ستون عریض وسط، زیبایی های این ویژگی را زیر سوال برده است!

در رابطه با طراحی ائروداینامیک خودرو نیز تاکیدی زیادی شده بویژه در قسمت اسپویلرها که این بخش در عقب خودرو به همراه بال از نوع فعال بوده و با تنظیم اتوماتیک ضریب درگ نقش مهمی در بهبود شرایط حرکتی خودرو دارد. نمونه پیشرفته این فناوری قبلا توسط مرسدس بنز مورد استفاده قرار گرفته است.

کابین

در این قسمت از هوش مصنوعی و نرم افزار اختصاصی HiPhi بطور گسترده استفاده شده تا تنظیم همه چیز برعهده یادگیری ماشین باشد. از جزئیات فناورانه کابین باید به نمایشگر اصلی چرخان ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی، فرمان دوپره با دکمه های تنظیمی، استفاده از مواد بازیافتی برای بخش های دارای بافت پارچه مانند، نورپردازی هوشمند، سیستم صوتی از برند حرفه ای مریدین اودیو با 23 بلندگو، صندلی های اسپرت با چرم گیاهی و ... اشاره کرد.

 
کابین HiPhi Z
کابین HiPhi Z
کابین HiPhi Z
کابین HiPhi Z
 

پیشرانه

برای این الکتریکی چینی از باتری 120 کیلووات ساعت استفاده شده که برد حرکتی 705 کیلومتر را در دسترس قرار می دهد. اطلاعات بیشتری درباره جزئیات موتور یا موتورهای الکتریکی ارائه نشده اما به شاخص صفر تا 100 کیلومتر اشاره شده که طی 3.8 ثانیه قابل ثبت خواهد بود.

بیشتر

استارت آپ چینی توضیح می دهد که در ساختار بدنه از هیبرید آلومینیوم-فولاد به منظور مهندسی وزن استفاده شده است. همچنین سیستم تعلیق تطبیقی و کمک فنرهای CDC فعال در HiPhi Z نصب شده که تجربه ای بسیار نرم و راحت از رانندگی را ارائه می دهد.

همچنین محور عقب قابلیت فرمان پذیری دارد که با حضور این ویژگی، یک خودروی 5 متری می تواند شعاع گردشی مشابه با یک مینی کوپر کوچک اندام داشته باشد.

در خودروی HiPhi Z از چیپ فناورانه کمپانی اینویدیا با نام اورین اکس و همچنین سیستم فناورانه QNX Neutrino استفاده شده که 34 سنسور دقیق و تکنولوژی لیدار را مدیریت می کنند. با اسکن دائمی محیط تحت مدیریت سیستم مذکور سطح بالا و قابل اعتمادی از ویژگی های ایمنی برای HiPhi Z تضمین خواهد شد.

HiPhi Z در بازار چین از 89 تا 129 هزار دلار قیمت خواهد داشت.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها