کد خبر : 77459

پولستار یکی از نام های جوان در صنعت خودروی جهان است که ارتباط بسیار نزدیکی با ولوو دارد تا جائیکه مخاطبان دنیای خودرو معمولا از ترکیب ولوو پولستار برای اشاره به محصولات آن استفاده می کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران ، اما به هرترتیب  پولستار  یک برند مستقل است که اندیشه های رقابتی کمپانی مادر یعنی ولوو را در تولید محصولات فناورانه در راستای رقابت با بزرگانی مانند  تسلا  را دنبال می کند.

سابقه تاسیس پولستار به 1996 میلادی باز می گرد و دفتر مرکزی آن در گوتنبرگ سوئد قرار دارد.

اما پولستار مدتی است که برنامه توسعه خودروی جدیدی در کلاس شاسی بلند را دنبال می کند تا یک نماینده الکتریکی را نیز روانه بازار مذکور کند. اولین شاسی بلند الکتریکی پولستار براساس برنامه ریزی ها در اکتبر(پاییز) 2022 رونمایی خواهد شد.

هم اکنون یک تصویر از این محصول در اختیار رسانه ها قرار گرفته که پولستار 3 را از نمای جانبی و مقداری از قسمت سقف نشان می دهد. باتوجه به ظرفیت بالا در بازار جهانی کلاس شاسی بلند، پولستار 3 می تواند موفقیت چشمگیری را برای این برند همراه داشته باشد.

تصویر رسمی

 (+عکس)

ظاهرا پولستار 3 در چین و آمریکا تولید خواهد شد و پس از رونمایی در مراسم برنامه ریزی شده برای اکتبر که اشاره شد، ثبت سفارش آن آغاز می شود.

پیشرانه

هرچند هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با قابلیت های فنی در دسترس نیست اما سخنگوی پولستار اشاره کرده که از دو موتور الکتریکی و بسته باتری پرظرفیت استفاده خواهد شد تا دستیابی به برد حرکتی 600 کیلومتر قابل دستیابی شود. طبیعتا این تریم مجهز به سامانه تمام چرخ محرک بوده و یک خودروی شاخص در بخش محصولات لوکس خواهد بود.

همچنین تریم تک موتور الکتریکی نیز با قیمتی رقابتی روانه بازار می شود.

پولستار حضور و ارائه شاسی بلند جدید خود را در 30 بازار بین المللی برای سال آینده هدف گذاری کرده است. و در سطح کلان نیز دستیابی به رکورد 290 هزار دستگاه فروش در سال 2025 را دنبال می کند.

 
اصالت تصاویر این آلبوم قابل تایید نیست

پولستار 3

پولستار 3
پولستار 3
 
 
 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها