کد خبر : 7733

پورشه نسل جدید از مدل محبوب 911 را در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس معرفی کرده بود. در این نمایشگاه پورشه نسخه‌هایی با کوپه از «کررا S» و مدل تمام چرخ متحرک «کررا 4S» را به نمایش عموم گذاشت. حالا همان‌طور که تصاویر جاسوسی پیش‌تر شکار کرده بودند پورشه برای خلق مدل 911 کابریولت، سقف فلزی را از ماجرا حذف کرده است.

به گزارش خودروتک، تفاوت مهم 911 کابریولت و کوپه طبیعتاً در سقف جمع‌شونده پارچه‌ای آن است، که باز و بسته شدنش تنها 12 ثانیه زمان می‌برد.

قدرت و انتقال قدرت

پورشه 911 کابریولت در ابتدا در دو مدل کررا S و کررا 4S به بازار می‌آید و به همان پیشرانه 3 لیتری تویین توربو 6 سیلندری مجهز است که در نمونه کوپه به کار گرفته شده است. خروجی این پیشرانه 443 اسب‌بخار قدرت و 528 نیوتن متر گشتاور است.

یک جعبه‌دنده 8 سرعته دو کلاچه نیز برای این مدل در نظر گرفته شده تا همه چیز برای پروسه 7 ساله هیبریدی‌سازی نسل جدید پورشه 911 آماده شوند. قرار بود طی یک فرآیند چندساله این خودرو آرام آرام به دو جریان هیبرید و پلاگین هیبرید مشتق شود. این جعبه‌دنده قابلیت تغییر با توجه به شرایط جوی را دارد تا مثل همیشه این اسپرت باوقار را به زمین بچسباند.

امکانات

سیستم‌های «ایمنی فعال» و «دید در شب» هم برای این خودرو تدارک دیده شده است. به زبان دیگر امکانات و فناوری‌های کابریولت به همان اندازه‌ای بهبود یافته که نسخه کوپه به ارمغان می‌آورد.

تفاوت مهم 911 کابریولت و کوپه طبیعتاً در سقف پارچه‌ای آن است؛ پورشه وعده می‌دهد که جمع شدن سقف بسیار نرم‌تر و سریع‌تر از نسل قبلی صورت بگیرد. گویا باز و بسته شدن این سقف قرار است تنها 12 ثانیه زمان ببرد؛ البته مثل مدل سال پیش این کار تا سرعت 50 کیلومتر برساعت امکان‌پذیر است.

تا جایی که به ظاهر ماجرا مربوط است سقف پارچه‌ای با شخصیت 911 همخوانی ندارد. (ازنظر نگارنده) این زیباترین 911 موجود نخواهد بود اما جایی که فضای سر راننده بیشتر شود می‌توان با مدارا از کنار مسائلی که زیبایی خودرو را به خطر می‌اندازد، گذشت کرد.

سرعت

حالا به بحث کیلومتر برساعت بپردازیم. 911 کابریولت تنها کمی از مدل کوپه آهسته‌تر است. آهسته‌ترین نسخه گروه کررا S است که در 3.7 ثانیه به‌سرعت 100 کیلومتر برساعت می‌رسد. این زمان در مدل تمام چرخ متحرک (4S) تنها یک‌دهم ثانیه کمتر است. اضافه کردن پکیج اسپرت کرونو می‌تواند 0.2 ثانیه زمان رسیدن به‌سرعت 100 کیلومتر را کاهش دهد. مدل محور عقب این خودرو اگرچه در شتاب اولیه کمی کندتر است ولی با سقف سرعت 305 کیلومتر برساعت شرایط بهتری دارد. در مدل تمام چرخ متحرک حداکثر سرعت به 302 کیلومتر برساعت می‌رسد.

قیمت

قیمت مدل‌های جدید پورشه 911 از 126 هزار و 100 دلار شروع می‌شود. این قیمت برای کررا S است. در مدل 4S عقربه قیمت عدد 133 هزار و 400 دلار را نشان می‌دهد. این به معنی تفاوت به ترتیب 12900 و 12800 دلاری با مدل کوپه است.

دوستداران این خودرو از حالا می‌توانند سفارش خرید بدهند و اواخر تابستان سال 2019 خودروهایشان را تحویل بگیرند.

منبع: باما

ارسال نظر

بیشتر