کد خبر : 76574

یک خودروساز نوپای اتریشی پیش‌فروش یک سوپرکار الکتریکی را آغاز کرده که 2200 اسب بخار قدرت دارد. دی‌یوس (Deus) که دو سال است تاسیس شده، این ماشین را با همکاری استودیوی طراحی ایتال‌دیزاین و بخش مهندسی تیم فرمول یک انگلیسی ویلیامز ساخته است.

به گزارش خودروتک ،نام ماشین وایان است. دی‌یوس می‌گوید هدفش ساخت سوپرکاری بوده که بتوان از آن برای کارهای روزمره هم استفاده کرد.

شتاب صفر تا ۱۰۰ ماشین ۱/۹ ثانیه و حداکثر سرعتش ۴۰۰ کیلومتر در ساعت است. دی‌یوس می‌گوید ماشین با هر بار شارژ می‌تواند تا ۵۰۰ کیلومتر حرکت کند.

تنها ۹۹ دستگاه از ماشین ساخته شده و با قیمت دو میلیون دلار فروخته خواهد شد. کارخانه اتریشی می‌گوید هیچکدام از ۹۹ دستگاه به یکدیگر شبیه نیست و پس از انتخاب رنگ، تزیین و امکانات سفارشی مشتری، این امکانات از فهرست انتخاب‌ها حذف می‌شود تا مشتریان دیگر نتوانند آنها را انتخاب کنند.

 

سوپرکار اتریشی

ایتال دیزاین که یکی از مشهورترین استودیوهای طراحی خودرو در جهان است، ماشین را ساده طراحی کرده اما با تکرار شکل جلوپنجره بزرگ ماشین در عقب خودرو ظاهری متفاوت به وایان داده است. چراغ عقب ماشین هم نوار باریکی است که دور تا دور عقب خودرو کشیده شده است.

کانسپتی از ماشین ماه گذشته در نمایشگاه خودروی نیویورک نشان داده شد که به گفته کارخانه شباهت زیادی به طرح نهایی دارد. دی‌یوس می‌گوید اولین ماشین در سال ۲۰۲۵ به مشتری تحویل داده خواهد شد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها