کد خبر : 75863

خودرو کیا پگاس در فضای مجازی ایران به عنوان جانشین پراید و پراید جدید در فضای مجازی ایران مطرح شده است.

به گزارش خودروتک، کیا پگاس یکی از محصولات نسبتا جدید از شرکت کیا به حساب می آید. کیا پگاس در ردیف محصولات ارزان قیمت کیا است. کیا پگاس اولین بار در سال 2017 معرفی و با مدل 2018 به بازار عرضه شد. کیا پگاس بیشتر در کشورهای آسیایی عرضه می شود. آیا کیا پگاس هما کیا پراید جدید است؟

کیا پگاس محصول مشترک کره و چین

کیا موتورز در سال های اخیر از ساخت خودروهای ارزانقیمت فاصله گرفته است و خودرو کیا پگاس محصول همکاری در یک شرکت مشترک با دانگ فنگ چین برای تولید خودرو اقتصادی به حساب می آید که بتوان آن را در بازار کشورهای در حال توسعه و کم درآمد هم عرضه کرد. 

گیا پگاس پراید جدید است؟

کیا پگاس همان کیا پراید جدید است؟

پرونده پرایدی که ما می شناسیم در سال 2000 برای همیشه در شرکت مادر یعنی کیا موتورز بسته شد. پس از آن کیا ورژنی از کیا ریو را در دو مقطع زمانی با نام کیا نیو پراید تولید کرد که البته بازار گسترده ای پیدا نکرد و در سال 2017 تولید این ورژن از کیا ریو متوقف شد.

خودرو کیا پگاس هم شاخه ای از کیا ریو به حساب می آید. این خودرو روی پلتفرم نسل قبل کیا ریو طراحی و تولید شده است. در هیچ ماخذ قابل اطمینانی از کیا پگاس به عنوان پراید جدید شرکت کیا نام برده نشده است. با این حال از نظر قیمت پایین و کیفیت ساخت معمولی آن که پایینتر از استاندارهای امروزی کیاموتورز است می توان آن را یک پراید جدید در سبد محصولات کیا به حساب آورد. قیمت کیا پگاس 11 هزار دلار است.

گیا پگاس پراید جدید است؟

عرضه محدود کیا پگاس

به نظر می رسد کیا پگاس خودرویی با عرضه محدود در کشورهای آسیایی و برخی کشورهای آمریکای جنوبی باشد و استانداردهای لازم برای عرضه در بازارهای سخت گیر در زمینه ایمنی مانند اتحادیه اروپا و آمریکا را به دست نیاورده است. کیا پگاس در حال حاضر در تنها در دو کارخانه واقع در چین و ویتنام عرضه می شود.

برخی از کشورهای عربی مانند عربستان و امارات متحده عربی نیز مجوز عرضه کیا پکاس را صادر کرده اند.

کیا پگاس همان پراید جدید است؟

مشخصات فنی کیا پگاس

کیا پگاس تنها با یک نوع موتور عرضه می شود که چهار سیلندر 1400 سی سی است و می تواند 94 اسب بخار قدرت و 128 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این خودرو هم با گیربکس دستی 5 سرعته و هم با گیربکس اتومات 4 سرعته به فروش می رسد.

گیا پگاس پراید جدید است؟

کیا پگاس همان پراید جدید است؟

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها