کد خبر : 75353

دئوس اتومبیلز نام یک کمپانی نوپا(تاسیس 2020) در صنعت خودرو است که دفتر مرکزی آن در اتریش قرار دارد. این کمپانی یک محصول جدید با نام دئوس وایان را در برنامه تولید قرار داده است.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران ، ابرخودرو ی مذکور تنها محدود به 99 دستگاه خواهد بود و براساس اطلاعات موجود مجموعه خروجی پیشرانه الکتریکی آن نیز برابر با 2200 اسب بخار است!

البته دئوس وایان فعلا در مرحله طرح قرار دارد و برای نتایج واقعی روی جاده باید منتظر ارائه نمونه اولیه آن بود. از منظر طراحی نیز شباهت هایی با سوپر اسپرت های مک لارن و لوتوس قابل مشاهده است. البته اگر در تاریخ صنعت خودرو عقب تر برویم می توانیم از شباهت های وایان با لامبورگینی میورا نیز صحبت کنیم.

با چنین آماری در رابطه با پیشرانه، انتظار می رود وایان طی 1.99 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت دست یابد. بیشینه سرعت نیز حدود 400 کیلومتر برساعت پیش بینی شده است.

البته چنین ادعاهایی در صنعت خودرو چندان سناریو جدیدی نیستند و پیش از این نیز استارت آپ های مختلفی موارد مشابهی را مطرح کرده اند و بیشتر آنها به هیچ نتیجه کاربردی ختم نشده اما خبر خوب در رابطه با دئوس این است که کمپانی مذکور تنها نیست و برای توسعه وایان با کمپانی انگلیسی WAE (Williams Advanced Engineering) فعال در زمینه توسعه پلتفرم های فناورانه خودرویی و همچنین استودیو طراحی معروف ایتال دیزاین همکاری دارد.

گفتنی است کمپانی انگلیسی WAE در ارتباط با تیم فرمول 1 مشهور ویلیامز است.

براساس اطلاعات ارائه شده از دئوس، تحویل 99 دستگاه وایان از سال 2025 آغاز می شود.

 
 

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها