کد خبر : 74999

هیوندای در چند ماه آینده از یک خودروی برقی رونمایی خواهد کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، هیوندای آیونیک ۶ را در سال ۲۰۲۰ با کانسپت Prophecy به نمایش گذاشت. رئیس طراحی هیوندای، سانگ یاپ لی گفت که خودروی الکتریکی جدید در چند ماه آینده رونمایی خواهد شد. او تاریخ خاصی را ارائه نکرده، اگرچه آخرین شایعات حاکی از آن است که این مدل در سال ۲۰۲۳ به فروش می‌رسد، بنابراین رونمایی باید نزدیک باشد.

خودروی الکتریکی جدید دومین خودروی هیوندای خواهد بود که با کراس اوور آیونیک ۵ که برای مدل سال ۲۰۲۲ در ایالات متحده عرضه شده، مشترک خواهد بود.

 این دو خودروی برقی بر روی پلتفرم E-GMP هیوندای سوار می‌شوند و این دو باید حداقل در ایالات متحده از یک باتری ۷۷.۴ کیلووات ساعتی استفاده کنند.

برخی ادعا کردند که هیوندای، عرضه آیونیک ۵ را به تاخیر انداخته تا این شرکت بتواند باتری بزرگ‌تر ۷۷.۴ کیلووات ساعتی را نصب کند.

آیونیک ۵ باتری کوچکتر ۷۲.۶ کیلووات ساعتی را در بازار‌های دیگر ارائه می‌دهد و انتظار می‌رود که هیوندای بسته بندی‌های مختلفی را برای آیونیک ۶ ارائه کند.

مشخصات فنی این خودرو به طور کامل منتشر نشده اما برخی اطلاعات نشان می‌دهد که این خودرو می‌تواند در ۵.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

این در حالی است که خودرو دارای پیکربندی دو موتوره و تمام چرخ متحرک است.  این پلتفرم می‌تواند بیش از ۵۰۰ کیلومتر برد داشته باشد، اما مشخص نیست که چه مقدار از آن در آیونیک ۶ در دسترس خواهد بود.

طراحی داخلی هنوز یک راز است اما این احتمال وجود دارد که برخی امکانات نسل قبل را داشته باشد؛ مدل‌های موجود در بازار‌، دوربین‌های دید جانبی را در داشبورد ارائه می‌کنند، اما نمی توان انتظار دوربین‌های مدل آمریکایی را داشت. آیونیک ۶ احتمالاً از طرح داشبورد دو صفحه‌ای که در کراس اوور دیده می‌شود، استفاده خواهد کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها