کد خبر : 73601

خودروی جدید پولستار، کاملاً سازگار با محیط زیست

خودروی جدید پولستار، کاملاً سازگار با محیط زیست

شرکت خودروساز سوئدی پولستار سازنده خودروهای برقی چهارشنبه اعلام کرد با موسسات آلمانی و سوئدی دیگری برای تولید یک خودروی کاملا سازگار با محیط‌زیست همکاری می‌کند.

به گزارش خودروتک به نقل از مهر، هدف از این همکاری سرعت بخشیدن به تلاش‌‌‌ها برای تولید خودرویی کاملا عاری از انتشار کربن اعلام شده است.

این خودروساز اعلام کرد به این منظور چند قرارداد همکاری با یک شرکت نروژی سازنده آلومینیوم، یک شرکت سوئدی سازنده ایربگ و کمربند ایمنی سوئدی، یک شرکت آلمانی تامین‌کننده تجهیزات روشنایی و الکترونیک و... برای جلوگیری از انتشار کربن از طریق بخش‌‌‌های مختلف خودروهای الکتریکی امضا کرده است. 

صنعت خودرو در اروپا و چین برای افزایش تولید خودروهای برقی تحت فشار است و این در حالی است که تولید یک خودروی الکتریکی بیش از یک خودروی مصرف‌کننده سوخت‌‌‌های فسیلی، به انتشار کربن در طبیعت می‌‌‌انجامد که علت اصلی این امر باتری‌‌‌های بزرگ موردنیاز خودروهای برقی است. 

مدیرعامل پولستار در بیانیه‌‌‌ای در این مورد گفت: از ابتدا مشخص بود که این یک ماموریت انفرادی نیست و ما بسیار هیجان‌‌‌زده هستیم که چنین مجموعه قوی از شرکای علاقه‌‌‌مند را ایجاد کنیم. هنوز زمانی برای تولید و عرضه خودروی مذکور اعلام نشده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها