کد خبر : 71904

شرکت خودروسازی ب ام و به تازگی به معرفی کانسپت ب ام و iX Flow یکی از متفاوت ترین پیشرفت ها از نظر خودروسازی را ارائه کرده است. خودرویی که می تواند تغییر رنگ بدهد.

به گزارش خودروتک، در ابتدای معرفی خودرو ب ام و iX Flow به نظر می رسید که شاید این یک حقه تصویری یا جلوه ویژه بصری دیجیتال باشد. بخش دوم البته حقیقت دارد و تغییر رنگ ب ام و iX فلو یک جلو ویژه محصول پیشرفت عصر دیجیتال است اما به هیچ عنوان یک حقه تصویری نیست.

ب ام و توانسته با توسعه دادن یک فناوری نسبتا قدیمی قابلیت تغییر رنگ را روی خودرو iX Flow ایجاد کند. احتمالا پیش از این نام جوهر الکترونیک یا E-ink را شنیده اید. از این فناوری در تبلت های ویژه کتابخوانی از سال ها پیش استفاده می شده است. جوهر الکترونیک در صفحه تبلت های کتابخوان استفاده می شود که برخلاف تبلت ها و تلفن های هوشمند از خود نور نداشته و پس زمینه آن بافتی شبیه به کاغذ دارد. به این ترتیب چشم از نگاه کردن مداوم به این صفحه خسته نشده و به مانند کتاب معمولی می توان ساعت ها آن را مطالعه کرد.

در واقع پوشش خودرو ب ام  iX Flow رنگ نیست بلکه جوهر الکترونیک است و اصلی ترین هنر و چالش ب ام و نیز پوشاندن یک سطح سه بعدی و با خطوط و شکستگی های زیاد با جوهر الکترونیک بوده است. جوهر الکترونیک براساس میزان ولتاژ الکتریسیته ای که به آن داده می شود می تواند تغییر رنگ بدهد. 

به این ترتیب ب ام و این پوشش دیجیتالی را به یک نرم افزار تلفن همراه متصل کرده که با استفاده از آن کاربر می تواند رنگ خودرو را به طور کامل یا براساس الگوهای مختلفی که در نرم افزار تعریف شده است تغییر دهد.

بافت جوهر الترونیک بر سطح بدنه خودرو ب ام و iX فلو:

ب ام و iX Flow چگونه تغییر رنگ می دهد؟

روند تغییر رنگ تدریجی بدنه خودرو ب ام و iX Flow :

ب ام و iX Flow چگونه تغییر رنگ می دهد؟

تغییر رنگ بدنه ب ام و iX Flow :

ب ام و iX Flow چگونه تغییر رنگ می دهد؟

ب ام و iX Flow چگونه تغییر رنگ می دهد؟

ب ام و iX Flow چگونه تغییر رنگ می دهد؟

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها