کد خبر : 71566

اخیرا یک مدل مفهومی از پورشه معرفی شد که در بخش پیشرانه آن از تپنده 2 سیلندر دوکاتی استفاده شده بود. این رویکرد با هدف معرفی یک خودروی بسیار کم مصرف اما در عین حال قدرتمند و قابل مورد توجه مهندسان پورشه قرار گرفت و نتیجه کار نیز جذاب و مثبت بود.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران-   پیشرانه دو سیلندر دوکاتی سوپرلگرا همراه با اتاقی لوکس و اسپرت از پورشه با 200 اسب بخار خروجی را اگر وارد معادله ای کنید که نسبت وزن 890 کیلوگرمی کاررا جی تی اس 904 نیز در آن لحاظ شود به خوبی ارزشمندی طرح مذکور را نمایان خواهد کرد.

اما نکته جالب در رابطه با این طرح به برنامه ای مشابه در فولکس واگن مربوط می شود که 2013 یک مفهومی مشابه با نام اکس ال اسپرت را معرفی کرد. این خودرو نیز از پیشرانه 2 سیلندر سوپرلگرا استفاده می کرد و از نظر طراحی ظاهری نیز در سطح بهترین سوپراسپرت های فولکس واگن قرار داشت.

هدف از این طرح معرفی خودرویی کم مصرف، پرقدرت و باکیفیت عنوان شد.

اکس ال نیز 197 اسب بخار خروجی و تمامی پنل های بدنه آن از فیبرکربن شکل گرفته بود تا وزن این مدل نیز زیر 900 کیلوگرم یا بطور دقیق تر برابر با 890 کیلوگرم مهندسی شود.

خودرو طی 5.7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت رسید و بیشینه سرعت 270 کیلومتر برساعت را نیز ثبت کرد. جعبه دنده نیز از نوع 7 سرعته دوکلاچه نصب شد.

تمامی این ها با یک پیشرانه 2 سیلندر مربوط به موتور سیکلت شکل گرفت که در نوع خود موفقیت جالبی برای فولکس واگن به شمار می رود.

 
 
 
 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها