کد خبر : 71332

بسیاری از کارشناسان، هنوز هم سری3 ب ام و را پرطرفدارترین و به عبارتی جذاب ترین محصولات تولیدی کمپانی آلمانی می دانند. خانواده ای که از سال 1975 شکل گرفت و همچنان روی خط تولید قرار دارند.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران، اما در میان خودروهایی که تا کنون با نام سری3 روانه بازار شده اند، نسل E36 (1990 تا 2000) جایگاه و محبوبیت متفاوتی دارد، دقیقا حالتی شبیه به عضلانی های دهه 70 آمریکا که هیچگاه بازنشسته نمی شوند.

ایی36 در کلاس لوکس کامپکت(سگمنت D) و در کلاس های بدنه 2 درب کوپه، 2 درب کانورتیبل، 3 درب هاچ بک، 4 درب سدان، 4 درب کانورتیبل و 5 درب واگن تولید شد.

باتوجه به آنچه که بالا مطرح شد، هر گونه خبری مرتبط با نسل ایی36 برای مخاطبان حرفه ایی دنیای خودرو یک رویداد جذاب و قابل پیگیری محسوب می شود.

در همین راستا و به تازگی، یک دستگاه ایی36 ام مدل 1994 برای ورود به حراج معرفی شده که البته این خودرو یک ویژگی خاص دارد زیرا موتور 6 سیلندر استاندارد آن با یک موتور 5.6 لیتری 12 سیلندر از ب ام و 850 سی اس آی جایگزین شده است!

میزان خروجی پیشرانه حدود 400 اسب بخار است که در ترکیب با وزن کم خودرو، ترکیب ایده الی را شکل می دهد.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، این کوپه زیبا طراحی بدنه فوق العاده ای دارد که برخی آنرا ب ام و خرگوشی نیز نام می دهند.

کیلومترشمار عدد واقعی 104 هزار کیلومتر را نشان می دهد و خودرو در وضعیت بسیار مطلوبی حفظ و نگهداری شده است.

ب ام و ایی36 مورد نظر هم اکنون در کشور نروژ قرار دارد و قیمت پیشنهادی برای آن معادل 33 هزار دلار است.

 
 

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها