کد خبر : 71090

تویوتا کروزر برقی جمع‌وجور خود را به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد می‌توان اصل و اساس لندکروزر را در بسته‌بندی کوچک‌تری هم ارائه کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، تویوتا هیچ جزئیات یا مشخصات فنی از قوای محرکه این خودروی برقی منتشر نکرد، اما از ظاهر آن پیدا است که می‌توان آن را به دشت و بیابان زد. تویوتا حتی یک کلمه در مورد اینکه چه زمانی این کروزر جمع و جور برقی دست مشتری را می‌گیرد، یا اینکه چه زمانی اصلا به تولید انبوه می‌رسد، منتشر نکرد.

پیش از این هم یک خودروی مفهومی [در حد طراحی که به تولید نرسیده] به نام FT-۴X هم رونمایی کرده بود. اصلا معلوم نیست که لند‌کروزر جمع و جور برقی تویوتا به سرنوشت FT-۴X دچار نشود.

اگر لکسوس را به حساب نیاوریم، تویوتا لندکروزر با بازار خودروی آمریکا خداحافظی کرده بود. اما ظواهر امر نشان می‌دهد این خودروساز ژاپنی در حال برنامه‌ریزی برای بازگشت لندکروزر با شکل و هیبتی دیگر است و از قضا، این بازگشت با یک کراس‌اوور برقی رقم خواهد خورد. در مقایسه با خودروسازان دیگر، به نظر می‌رسد این لندکروزر جمع‌و‌جور تویوتا، به نوعی رقیب خیلی جدی برای فورد برانکوی اسپورت است.

لندکروزر جمع و جور برقی تویوتا، چهار‌در، بلندقد، با بدنه‌ای جعبه‌ای شکل، نوک بینی کوتاه، جلوبندی بزرگ و محکم برای ماجراجویی مناسب به نظر می‌رسد. به نوعی شباهت زیادی هم به اف‌جی‌کروزر دارد. در خبری جداگانه هم این خودروساز ژاپنی، از یک وانت برقی رونمایی کرده است که آن را رقیب اف-۱۵۰ فورد و آر وان تی ریویان ارزیابی می‌کنند این وانت ممکن است در نهایت به تولید انبوه برسد که بخشی از سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد دلاری این خودروساز ژاپنی در خودروهای پاک و فناوری‌های خودروهای برقی است.

در حقیقت در یک رویداد خبری که روز سه‌شنبه ۲۳ آذر برگزار شد، تویوتا پرده از روی چند خودروی برقی جدید خود برداشت که در بین آنها هم شاسی‌بلند، هم سدان و خودروی اسپورت حضور داشت. تویوتا هنوز نامی برای این وانت برقی خود انتخاب نکرده و هیچ جزئیات یا مشخصاتی از آن در دست نیست.

نه می‌دانیم قیمت آن چند خواهد بود و نمی‌دانیم که چه زمانی عرضه خواهد شد. فقط می‌دانیم اندازه آن در حدود تویوتا تاکوما است. تویوتا پیشگام برقی‌سازی خودرو‌ها به روش هیبریدی بوده و از ۲۰ سال پیش هر چند با سرعتی کند، پریوس هیبریدی آن جای خود را در صنعت خودرو باز کرد. ۱۵ مدل خودروی برقی تویوتا به تدریج تا سال ۲۰۳۰ [یعنی یک دهه پیش‌رو] وارد بازار جهانی می‌شوند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها