کد خبر : 70684

کانسپت نیسان آریا به عنوان یک کراس اوور برقی به نمایش در آمد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، چند هفته پیش بود که نیسان شروع به ثبت سفارش برای خودرو جدید آریا تمام برقی در آمریکا  کرد که قیمت آن از ۴۵۹۵۰ دلار شروع می شد. آنطور که نیسان گفته است تحویل این خودرو تک سرنشین در پاییز آینده آغاز خواهد شد، اما شرکت ژاپنی وعده داده است که زودتر از موعد خودروها را تحویل خواهد داد.

همانطور که در عکس های منتشر شده مشخص است، این کانسپت، یک خودروی اسپرت مفهومی است که تنها یک صندلی دارد. نیسان آن را به عنوان «یک پروژه اکتشاف، توسعه و نمایش با عملکرد بالا» توصیف می‌کند که کاربرد دیگری را برای پیشرانه الکتریکی آریا پیشنهاد می‌کند.

این کانسپت که در رویداد نیسان فیوچرز ارائه شد، از همان سیستم الکتریکی کراس اوور تولیدی استفاده می‌کند. متأسفانه، این خودروساز مشخصات واقعی کانپست جدید خود را فاش نمی‌کند، اگرچه ما فرض می‌کنیم که این قوی‌ترین نسخه از آن سیستم است که ۳۸۹ اسب بخار و  ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور در آریا تولید می‌کند.

تمامی مدل‌های آریا به بسته باتری ۸۷ کیلووات ساعتی متکی هستند و تریم پلاتینیوم + e-۴ORCE AWD برتر، دارای تنظیمات دو موتوره است.

کانسپت نیسان آریا تک سرنشین به نمایش در آمد

 

در مورد طراحی این خودرو باید گفت که از ترکیبی بین برخی از طراحی های نسل قبلی آریا و خودروهای فرمول E ABB FIA است. تیم طراحی پشت این پروژه از سطوح روان و کارآمد این کراس اوور الکتریکی الهام گرفته شده است.

خوان مانوئل هویوس، مدیر کل بخش بازاریابی جهانی نیسان برای برند و تعامل، توضیح می‌دهد: در نیسان، ما جرات انجام کاری را داریم که دیگران انجام نمی‌دهند. با این کانسپت، می‌خواهیم پتانسیل عملکرد بالای پیشرانه آریا را در بسته‌ای الهام گرفته از موتورهای ورزشی را به نمایش بگذاریم که نه تنها به طراحی و استایل خودروی جاده‌ای که الهام گرفته از آن است، اشاره می‌کند، بلکه یک خودروی الکتریکی جدید و کارآمد را نیز نشان می‌دهد. 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها