کد خبر : 69023

شرکت تویوتا در یک تصمیم دور از انتظار فروش تویوتا لندکروز را در ایالات متحده متوقف کرد. مهمترین دلیل آن هم کاهش شدید فروش این خودرو در بازار پررقیب آمریکا بود.

به گزارش خودروتک، باوجود شاسی بلندهای تولیدی فورد و جنرال موتورز و دوج، تقریبا جایی برای فروش خودرو کم آپشن تویوتا لندکروز در مقایسه با آنها باقی نمانده بود.

اما این به معنی دست شستن تویوتا از بازار پرتقاضای ایالات متحده نیست و این شرکت به جای تویوتا لندکروز 2022 ، لکسوس LX600 را روانه این بازار خواهد کرد. خودرویی که در کنار داشتن قابلیت های فنی و آفرودی تویوتا لندکروز ، طراحی داخلی لوکس و آپشن های بیشتری را نیز ارائه می کند.

از نظر فنی دو شاسی‌بلند کاملا به یکدیگر شبیه‌اند. لکسوس مانند لندکروزر موتور شش سیلندر ۳.۵ لیتری دارد که ۴۰۹ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

ظاهر لکسوس جدید به جز جلوپنجره و چند تغییر جزیی فرق زیادی با نسل قبلی ندارد. لکسوس علاوه بر مدل معمولی، برای اولین بار یک مدل اسپرت از LX600 ساخته که جلوپنجره‌اش با مدل معمولی متفاوت است.

داخل ماشین کاملا با لندکروزر متفاوت است. لکسوس دو نمایشگر دارد که یکی هفت اینچی است برای کنترل سیستم تهویه مطبوع و تنظیم‌ راحتی سواری ماشین در نظر گرفته شده است. نمایشگر دوم ۱۲.۳ اینچی است و با آن سیستم صوتی، راه‌یاب ماهواره‌ای و بخش‌های دیگر کنترل می‌شود.

لکسوس برای خریدارانی که تجربه‌ای لوکس‌تر بخواهند مدلی در نظر گرفته که در ردیف عقب یک کنسول بزرگ و فقط دو صندلی دارد.

نزدیک‌ترین رقیب لکسوس در بازار آمریکا رنجروور و جیپ گرندواگنیر است که ترکیبی مشابه از لوکس‌بودن و قابلیت‌های آفرود را به خریداران عرضه می کنند. لکسوس از دو نسل گذشته این مدل ۵۰۰ هزار دستگاه فروخته و امیدوار است بتواند با نسل جدید در بازار شلوغ شاسی‌بلندهای لوکس موفقیت خود را ادامه دهد.

قیمت LX600 هنوز اعلام نشده است. قیمت پایه نسل قبلی این مدل ۸۷ هزار دلار است و پیش‌بینی می‌شود مدل جدید کمی گران‌تر باشد.

لکسوس LX600 مدل 2022

ارسال نظر

دیگر رسانه ها