کد خبر : 67983

اطلاعات جدید از خودروی ارزان تسلا

اطلاعات جدید از خودروی ارزان تسلا

گزارشات حاکی از آن است که شرکت تسلای آمریکا در حال طراحی یک خوردوی برقی برای عرضه به بازار چین با قیمت حدود 25 هزار دلار است که با احتساب دلار 26 هزار تومان، حدود 650 میلیون تومان قیمت خواهد خورد.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، گفته می‌شود خودروی جدید کمی شبیه نیسان میکرا خواهد بود. همان خودرویی است که تسلا سال گذشته قول آن را داده بود. این شرکت آمریکایی گفته بود که می‌خواهد در چین یک مرکز تحقیقات و توسعه ایجاد کند. 

این شرکت حتی عکس نمونه اولیه این خودرو را نیز منتشر کرد، اما از آن زمان به بعد خبرهای کمی درباره آن به گوش رسید، اما اخیرا تسلا پا را فراتر نهاده و حالا شاهد آن هستیم که عکس نمونه تکمیل شده آن را برای نخستین بار منتشر کرده که شبیه یک هاچ پک شهری اروپایی است. 

کاملا منطقی به نظر می‌رسد که علی رغم اینکه تسلا این خودرو را با هدف بازار چین طراحی کرده و قرار است در همین کشور هم تولید کند، اما دست به صادرات این محصول به دیگر کشورهای جهان نیز بزند. از آنجا که ذائقه رانندگان چینی در حال نزدیک شدن به طراحی‌های بین المللی است، احتمالا فضا برای صادرات این محصول مساعد خواهد بود. 

گفته می‌شود این خودرو می‌تواند با مدل‌های مشابه خود که توسط شرکت‌های فولکس واگن و نیسان تولید شده رقابت کند و حتی از آنجا که قیمت پایین‌تری دارد، با تولیدات ارزان‌تر و کوچک‌تر اوپل و رنو هم قدرت رقابت خواهد داشت.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها