کد خبر : 67345

یک شرکت نوپای آلمانی به نام ACM از خودرویی رونمایی کرده که می‌گوید بازار خودروهای الکتریکی را متحول خواهد کرد. این محصول نامش "سیتی‌ وان" است و با هدف فروش در بازارهایی ساخته شده که زیرساخت مناسب برای شارژ باتری خودروهای الکتریکی ندارند.

به گزارش خودروتک ، باتری‌های سیتی‌ وان در صندوق عقب قرار دارد. این باتری‌ها را می‌توان با برق خانگی شارژ کرد یا با باتری‌هایی که شارژ شده عوض کرد. همچنین می‌توان برای افزایش مسافت، باتری‌هایی اضافه روی سقف گذاشت.

سیتی‌ وان یک هچ بک کوچک است که برای پنج نفر جا دارد. مدلی از خودرو برای مصارف تجاری طراحی شده که به جای صندلی عقب ۱۴۵۰ لیتر فضا برای حمل بار دارد.

اتاق خودرو بسیار ساده است و در انتخاب مواد بر دوام بیشتر از لوکس‌بودن تاکید شده است. سیتی‌ وان یک نمایشگر در وسط داشبورد دارد و راننده می‌تواند از تلفن همراه خود به عنوان نمایشگر دوم استفاده کند.

باتری خودروی برقی ACM

طراحی خودرو هشت سال پیش آغاز شد و ACM می‌گوید آن را با کمک شرکت قطعه‌سازی کانادایی ماگنا تولید خواهد کرد. هدف ACM عرضه خودرو به کشورهایی در آفریقا و آسیا است که به دلیل قیمت بالا و نبود زیرساخت مناسب، از خودرو‌های الکتریکی استفاده نمی‌کنند.

قیمت سیتی‌وان بین ده تا ۱۵ هزار یورو (۱۱ هزار و ۷۰۰ تا ۱۷ هزار و ۶۰۰ دلار) است و به گفته کارخانه تا کنون برای فروش بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه توافق شده است. تولید خودرو از سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها