کد خبر : 66795

سانروف پانورامیک خودرو نیز تحت فرمان دستیار صوتی الکسا قرار دارد که برای اولین بار در هند یک خودرو به این ویژگی مجهز شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران-   ماهیندرا کمپانی تولید خودرو هندی است که دفتر مرکزی آن در بمبئی قرار دارد.

سابقه تاسیس ماهیندرا به 1945 میلادی باز می گردد. نکته جالب آنکه، مالکیت کمپانی کره ای سانگ یانگ نیز در اختیار این خودروساز هندی است.

طراحی

ماهیندرا یک محصول جدید را وب سایت رسمی خود قرار داده که با نام XUV700 مدل 2021 شناسایی می شود. مهمترین ویژگی این کراس اوور همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید به طراحی دماغه آن مربوط می شود که با استفاده از الگوی C در قسمت چراغ های اصلی مشابه آنچه که در محصولات رنو دیده ایم، تلاش شده تا شکلی متفاوت و جذاب ارائه شود.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4695 میلیمتر در طول، 1890 میلیمتر در عرض و 1755 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2750 میلیمتر است.

پیشرانه

در قسمت پیشرانه گزینه های متنوعی ارائه می شود: نمونه 2.2. لیتری 4 سیلندر دیزل و یا 2 لیتری توربوی بنزینی هماهنگ می شود. مدل پایه دیزل برابر با 155 اسب بخار خروجی دارد اما در تریم های بالاتر و توربو این خروجی به 185 اسب بخار نیز می رسد. گشتاور نیز با توجه به تریم 360، 420 و 450 نیوتن متر محاسبه شده است. جعبه دنده 6 سرعته دستی و یا اتوماتیک نیز برای انتخاب پیش روی مشتریان قرار دارد.

در نمونه بنزینی نیز میزان خروجی برابر با 200 اسب بخار و گشتاور 380 نیوتن متر است. این مدل با جعبه دنده 6 سرعته دستی و یا اتوماتیک قابل سفارش است.

سامانه تمام چرخ محرک نیز در حالت آپشن ارائه می شود.

سیستم تعلیق در محور جلو و عقب از نوع مستقل با کمک فنرهای FSD نصب شده که نقش مهمی در ارتقا کیفیت رانندگی و نرمی اتاق برای سرنشین ها دارد.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است. ترمز پارک الکترونیک و پایداری الکترونیکی در حالت آپشن ارائه می شوند.

رینگ های آلومینیومی 17 اینچی در حالت پایه و 18 اینچی در حالت آپشن ارائه می شوند.

ظرفیت باک در تمامی تریم ها 60 لیتر است.

سیستم هیبرید ملایم 48 ولتی نیز به احتمال زیاد در آینده به آپشن های پیشرانه افزوده خواهد شد.

کابین و ایمنی

ماهیندرا برای طراحی فضای داخلی کابین اکس یو ویی700 برنامه ویژه ای داشته تا با یک فناورانه مدل روز روبرو شویم.

در کنسول جلو از نمایشگر یکپارچه استفاده شده که شامل نشانگر دیجیتال اطلاعات امپر 10.25 و نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی به همین اندازه می شود. در تریم پایه نمایشگر اطلاعات امپر 7 اینچی و سیستم سرگرمی 8 اینچی است.

مواد به کار رفته برای توسعه جزئیات کابین کیفیت مناسبی دارند و البته در تناسب با برچسب قیمت خودرو قرار دارند. برای مثال پوشش طرح چوب کیفیت چندان بالایی ندارد و مصنوعی بودن آن کاملا قابل لمس است.

صندلی با تنظیم الکتریکی و حافظه، سیستم تهویه اتوماتیک، سیستم صوتی سونی با امپلی فایز 13 کاناله، یک ساب ووفر و 12 اسپیکر، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا و ... بخش دیگری از فناورانه های کابین هستند. گفتنی است سانروف پانورامیک خودرو نیز تحت فرمان دستیار صوتی الکسا قرار دارد که برای اولین بار در هند یک خودرو به این ویژگی مجهز شده است.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل کروز کنترل تطبیقی، نوربالای تطبیقی، شناسایی هوشمند علائم ترافیکی جاده، نرم افزار اختصاصی تلفن هوشمند، استارت دکمه ای، دوربین عقب، دستیار پارک، 7 ایربگ، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری اتوماتیک، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط و ... قابل اشاره هستند.

این خودرو در بازار هند از 16150 دلار قیمت می خورد و در بالاترین تریم به 20200 دلار می رسد.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها