کد خبر : 66755

مرسدس بنز در راستای برقی سازی محصولات خود نسخه الکتریکی شاسی بلند نمادین G کلاس را نیز معرفی کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،   مرسدس چند وقتی است که به دنبال گسترش خودرو‌های الکتریکی است که بخش بزرگی از آن‌ها را خودرو‌های G کلاس شامل می‌شود. امسال مرسدس در ماه آوریل اقدام به ثبت دو علامت تجاری برای مدل‌های EQG ۵۶۰ و EQG ۵۸۰ کرده است.

به گفته اولا کالنیوس مدیر عامل این کارخانه خودروسازی، اکنون قرار است نسخه کاملاً برقی از شاسی بلند کلاس G تولید شود.

‌G کلاس را می‌توان یکی از محبوب‌ترین خودرو‌هایی دانست که مرسدس تولید کرده است و حتی اگر نوع بنزینی آن دیگر تولید نمی‌شد، باز هم مورد استقبال قرار می‌گرفت.

مرسدس G کلاس هم برقی شد؛ شاسی بلندی کلاسیک اما کاملا مدرن!

در این خودرو خاص و دلپسند، تنها چیزی که بیش از هر چیز مورد نیاز بود، گشتاور بالا است و اکنون در نمونه الکتریکی این میزان به خوبی افزایش یافته است. EQG باتری حجیم ۱۰۸ کیلووات ساعتی خواهد بود و این شاسی بلند آفرود مطابق با چرخه WLTP خواهد توانست تا ۵۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

مرسدس هیچ اطلاعات دقیقی در مورد زمان ورود EQG به نمایشگاه‌ها نداده است، اما برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که این خودرو قرار است در سال ۲۰۲۳ وارد برخی از نمایندگی‌های محلی شود، به این معنی که ما می‌توانیم سال آینده انتظار رونمایی کامل را داشته باشیم.

مرسدس G کلاس هم برقی شد؛ شاسی بلندی کلاسیک اما کاملا مدرن!

اگر بخواهیم کمی در مورد ظاهر این خودرو صحبت کنیم می‌توان گفت که این خودرو بر اساس یک G کلاس معمولی با جلوپنجره به سبک EQ طراحی شده است.

اکنون در تصاویری که منتشر شده می‌توانیم متوجه شویم که چراغ‌های جلو کاملا تغییر کرده است.

انتظار داریم این خودرو بیشتر شبیه به تصویری باشد که چندی پیش Sugar Design طراحی کرد بدین معنا که او جلوپنجره معمولی SUV را با یک مشبک محکم جایگزین کرد و درعین حال چراغ‌های جلو را کمی مدرن‌تر نشان داد، هر چند هنوز هم می‌توان در این طرح همان چراغ‌های گرد قدیمی را دید.

اگر سری به فضای عقب بزنیم متوجه خواهیم شد که چراغ‌های عقب کاملا بازسازی شده است و رنگ بندی بسیار خوبی برای آن در نظر گرفته شده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها