کد خبر : 65480

استودیوی طراحی پینین‌فارینا برای نمایش ویژگی‌های خودروهای آینده کانسپتی طراحی کرده که نشان می‌دهد رابطه انسان و ماشین با فن‌آوری‌های مدرن تا چه حد تغییر خواهد کرد.

به گزارش خودروتک ، ابعاد این کانسپت که نامش تئورما (Teorema) است، به اندازه یک سدان متوسط است و برای پنج سرنشین جا دارد. طراحان می‌گویند طراحی را از داخل خودرو و با تمرکز بر سرنشینان آغاز کردند.

درهای خودرو از کنار خودرو به عقب منتقل شده است. با بالا رفتن سقف فضایی باز می‌شود که سرنشینان می‌توانند ایستاده وارد خودرو شوند. صندلی‌ها تکی طراحی شده تا هر سرنشین فضای شخصی خود را داشته باشد، اما می‌توان چیدمان صندلی‌ها را تغییر داد و اتاق خودرو را به محلی برای کار، استراحت یا تفریح تبدیل کرد.

تئورما یک خودروی الکتریکی و خودران است. راننده در حالت خودران می‌تواند صندلی خود را به سمت سرنشینان برگرداند و سرنشینان هم می‌توانند صندلی‌های دیگر را در فرم استراحت قرار دهند.

تئورما هیچ نمایشگری ندارد، اما شیشه‌هایش هوشمند است و اطلاعات سفر به صورت واقعیت مجازی روی شیشه نمایش داده می‌شود. میزان عبور نور از شیشه‌ را هم می‌توان تنظیم کرد و در صورتی که سرنشینان بخواهند می‌توانند اتاق خودرو را کاملا تاریک کنند.

طراحان پینین‌فارینا، تئورما را به صورت دیجیتال در دو استودیوی این شرکت در ایتالیا و چین طراحی کرده‌اند. قرار نیست خودروی براساس این کانسپت ساخته شود، اما پینین‌فارینا می‌گوید ایده‌هایی که در تئورما معرفی شده از جمله سیستم واقعیت مجازی و شیشه‌های هوشمند در سال‌های آینده در خودرو‌هایی که این شرکت طراحی می‌کند به کار گرفته خواهد شد.

استودیوی پینین‌فارینا در سال ۱۹۳۰ میلادی در ایتالیا تاسیس شد و در ۹ دهه گذشته بیش از ۱۲۰۰ خودرو برای شرکت‌های مختلف طراحی کرده است. این استودیو اکنون تحت مالکیت کارخانه هندی "ماهیندرا و ماهیندرا" فعالیت می‌کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها