کد خبر : 64992

بعد از آن که مشتریان طراحی جنجالی سری4 را نپسندیدند، هواداران این برند آلمانی منتظر بودند ببینند که این کمپانی با سری2 کوپه 2022 چه می کند. خبر خوب آن که دیگر خبری از جلوپنجره غول پیکر über-grille نیست. به علاوه، سری2 توان بیشتری نسبت به گذشته دارد.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپا نیوز ، با این که جلوپنجره سری2 کوپه با در نظر گرفتن استانداردهای ب ام و نسبتاً نرمال است، با این حال نسبت به جلوپنجره های همیشگی ب ام و،‌ متمایز است.

البته همان طور که انتظار می رفت چراغ های جلو همان شباهت به کوسه را حفظ کرده و سپرها هم وق زده و برجسته باقی مانده، بینی آن کشیده تر شده و سطح افقی رویه صندوق عقب خودرو [deck] هم کمی برجسته تر شده است.

این تغییر ظاهر شاید به این دلیل است که واقعاً هم سری2 جدید نسبت به نسل قبل از خود بزرگتر شده است.

به بیان دقیق تر، بسته به این که 230i باشد یا M240i بین 3.5 تا 4.3 اینچ بلندتر شده است. حتی فاصله بین دو محور جلو و عقب این خودرو هم 2 اینچ طویل تر و 2.6 عریض تر است.

قوای محرکه سری2 جدید هم دو انتخاب به مشتری می دهد. مدل پایه تر با امکانات کمتر 230i با گنجایش 2 لیتر مجهز به توربوشارژر است و با چهار  سیلندر نسبت به نسل قبل 7 اسب بخار توان بیشتر و 37 پوند-فوت گشتاور بالاتر دارد یعنی 255 اسب بخار و 295 پوند فوت گشتاور.

در حالی که در مدل M240i‌ آن 6 سیلندر،‌ با گنجایش موتور 3 لیتر توان موتور 382 اسب بخار و گشتاور 369 پوند-فوت است. یعنی نسبت به نسل قبل 47 اسب بخار بیشتر و 1 پوند-فوت گشتاور بالاتر است. هر دو مدل این انتخاب را به مشتری می دهد که یا توان موتور فقط به محور عقب منتقل شود یا هر چهار چرخ. اما سامانه انتقال قدرت آن فقط 8سرعته است. سری2 فعلی همان طور که می دانید 6سرعته است.

سپرهای جلو و درب موتور این سری2 جدید آلومینیمی است تا توزیع وزن جلو و عقب خودرو یکنواخت شود. مدل 230i‌ که 3,519 پوند وزن دارد توزیع وزن بین جلو به عقب 51.6% ‌ به 48.4%‌ است. در مدل 240i xDrive‌ با وزن 3,871  پوند این نسبت 53.1%‌ به 46.9‌ درصد است. مدل های M240i‌ امکانات بیشتری دارند و از لحاظ عملکردی بهترند. دیفرانسیل عقب آن الکترونیکی کنترل می شود،‌ سیستم تعلیق آن وفق پذیر است و کلیپرهای ترمز جلوی آن 4 پیستون دارد و بزرگتر است.

از لحاظ تریم داخلی هم همان حس ب ام و حفظ شده اما کمی هم به روز شده است. دریچه های هوا و صفحه نمایش های روی داشبورد شکل هندسی مناسب تری پیدا کرده اما همچنان جسورانه باقی مانده است. به طور استاندارد مثل بقیه ب ام و ها سه زون یا ناحیه تهویه هوا تعریف شده،‌ صندلی ها برقی است و ترمز اضطراری خودکار در این خودرو فعال است،‌ سامانه حفظ بین خطوط دارد و اگر خودرویی در نقطه کور آن قرار بگیرد،‌ بوق و چراغ هشدار دارد.

سیستم صوتی آن 10 بلندگو دارد و به سامانه کارپلی اَپل یا اتو اندروید به خواست مشتری مجهز می شود. هنگام خرید هم امکان انتخاب برخی از آپشن های بیشتر هم وجود دارد.

سری2 مدل 2022 از ماه نوامبر همین امسال آماده فروش می شود. ابتدا هم 230i‌ پیشرانه عقب و M240i‌ هر چهار چرخ عرضه می شوند بعد هم 230i‌ پیشرانه به هر چهار چرخ و M240i‌ پیشرانه عقب هم به آپشن ها [انتخاب های مشتری] اضافه می شود.  قیمت ها هنوز اعلام نشده اند اما تا اوایل پاییز مشخص خواهند شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها