کد خبر : 64795

کیا E-Niro مدل ۲۰۲۱ یک وسیله نقلیه کاملاً برقی است که بیشتر به یک واگن بزرگ شباهت دارد تا کراس اوور‌هایی که در بزرگراه‌ها مشاهده می کنیم. این خودرو جذاب همراه با ویژگی‌های استاندارد مطلوبی از جمله کمک‌های راننده ارائه می شود.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، کیا Niro EV دارای دامنه EPA دارای امتیاز 384 کیلومتر در ساعت است که علاوه بر سفر‌های طولانی جاده‌ای، برای بیشتر موقعیت های رانندگی نیز مناسب است.

با شارژر سریع ۱۰۰ کیلووات، می‌تواند در مدت زمان یک ساعت ۸۰ درصد باتری خود را دوباره پر کند. گرچه ۲۰۲۱ Niro EV به هیچ وجه هیجان انگیز نیست و فقط در ایالت‌های منتخب فروخته می‌شود، اما یک کراس اوور فوق کامپکت کاملاً راضی کننده است که با امکانات الکتریکی نیز ارائه می شود.

برای سال ۲۰۲۱، کیا فقط چند تغییر در ترکیب Niro EV اعمال کرد. این لیست شامل هشدار سرنشین عقب استاندارد برای کمک به محافظت از کودکان زمانی که در ماشین مانده اند، است. همه مدل‌ها اکنون دارای  Apple CarPlay و Android Auto بی سیم هستند و سیستم شروع از راه دور این امکان را برای کابین فراهم می‌کند، همچنین دارای فناوری کاملاً الکتریکی Niro برای کمک به راننده با کروز کنترل تطبیقی ​​مبتنی بر ناوبری و هشدار دهنده‌ای که راننده را هنگام رانندگی مطلع می‌کند، است.

کراس اوور برقی کیا E-Niro، خودرویی خانوادگی با کمترین هزینه

 EX پایه کاملاً مجهز است و هزینه آن به مراتب کمتر از EX Premium است. از ویژگی‌های استاندارد برجسته آن می‌توان به صندلی‌های گرم شونده در جلو،  Apple CarPlay و Android Auto بی سیم و کمک راننده مانند ترمز اضطراری خودکار، نظارت بر نقاط کور و کمک به حفظ خط اشاره کرد.

نیرو EV مجهز به یک موتور الکتریکی تک است که ۲۰۱ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و این موتور از طریق چرخ‌های جلو توسط سیستم انتقال قدرت یک سرعته مستقیم ارسال می‌شود.  سرعت شتاب  صفر تا 100 کیلومتر در ساعت Niro EV ۶.۵ ثانیه است که سرعت بیشتری نسبت به Chevy Bolt EV و فقط یک دهم ثانیه کندتر از Hyundai Kona Electric است.

کراس اوور برقی کیا E-Niro، خودرویی خانوادگی با کمترین هزینه

رانندگی Niro EV به لطف ترمز احیاکننده (که هنگام ترمزگیری مجدد باعث شارژ مجدد خودرو می‌شود) فقط با یک پدال امکان پذیر است، اما این امر مستلزم استفاده از پارو‌هایی است که روی فرمان نصب شده اند و کنترل آن‌ها پس از مدتی خسته کننده می‌شود. Niro EV سواری خیلی خوبی را نسبت به رقبا ارائه می‌دهد. 

ظرفیت باتری ۶۴.۰ کیلووات ساعتی Niro EV کاملاً منطبق با بقیه بخش‌ها است و ظرفیت Leaf را بهینه می‌کند، با Kona EV همخوانی دارد. Niro EV حتی در تریم پایه EX نیز مجهز است که دارای صندلی‌های جلو برقی استاندارد، صندلی‌های جلو گرم شده و نمایشگر ۷.۰ اینچی درایور دیجیتال است. ارتقا به‌ EX Premium به ویژگی‌هایی مانند صندلی‌های جلوی تهویه، سانروف برقی و شارژ بی سیم اضافه می‌کند.

کراس اوور برقی کیا E-Niro، خودرویی خانوادگی با کمترین هزینه

 Niro EV همچنین دارای یک سیستم کنترل آب و هوای خودکار دو منطقه‌ای است که در صورت خالی بودن صندلی برای صرفه جویی در مصرف انرژی، کنترل آب و هوای مسافر را خاموش می‌کند. این به EV کمک می‌کند تا کارایی خود را به حداکثر برساند و باعث می‌شود که باتری بیشتری در محدوده رانندگی استفاده شود.

به راحتی می توان 6 چمدان دستی را در پشت صندلی‌های عقب قرار داد. صندلی‌های عقب صاف نمی‌شوند، اما وقتی پایین هستند می توان  ۱۸ چرخ دستی را در پشت صندلی‌های جلو قرار داد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها