کد خبر : 64

'عمران خان' نخست وزیر پاکستان در ادامه سیاست های اقتصاد ریاضتی در نظر دارد خودروهای لوکس مازاد دولت را به مزایده بگذارد.

به گزارش خودروتک، رادیو دولتی پاکستان روز شنبه با انتشار خبری اعلام کرد که دولت جدید پاکستان تصمیم گرفته با فروش خودروهای لوکس مازاد نخست وزیری، در راستای تحقق سیاست های صرفه جویی و اقتصاد ریاضتی این کشور گام بردارد.

براساس این گزارش،دولت پاکستان پس از ارسال لیستی از این خودروها به مجلس نمایندگان اقدام به مزاید این خودروها برای فروش می کند.

به گزارش ایرنا دولت جدید پاکستان به رهبری'عمران خان'پیش از این نیز در نشست اخیر کابینه فدرال،استفاده از امکانات پروازی درجه 1 را برای مسئولان عالی رتبه این کشور ممنوع کرده بود.

وزیر اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان در پایان دومین جلسه کابینه دولت با تشریح مصوبات نشست،گفت:پیش از این رئیس جمهوری، نخست وزیر، روسای قوه قضاییه،مجلس سنا، مجلس ملی و وزیران دولت فدرال می توانستند از امکانات پروازی درجه 1 در پروازهای بین المللی استفاده کنند.

وی اضافه کرد:در نشست هیات دولت تصمیم گرفته شد که از این پس، استفاده از امکانات درجه تجاری به جای درجه 1 به کار گرفته می شود.

وزیر اطلاع رسانی پاکستان با اشاره به خرید خودروهای مازاد لوکس توسط دولت های گذشته اظهار داشت تمامی این خودروها به مزاید گذاشته می شود.

'فواد چودری' چندی پیش در سخنانی گفته بود سبک زندگی شاهانه از بین سیاستمداران پاکستانی رخت برخواهد بست و آنها نیز مانند مردم عادی زندگی می کنند.

عضو ارشد حزب تحریک انصاف همچنین با انتقاد از عملکرد حزب مسلم لیگ شاخه نواز گفته بود:آنها در دوران حکومت خود به بهانه های مختلف خودروهای لوکس خریداری کرده و هزینه آن را به مردم پاکستان تحمیل کردند .

وی افزود:برای پرداخت بدهی های فراوان خارجی از وزارتخانه ها خواسته ایم که مخارج خود را کاهش دهند.

این سیاستمدار برجسته پاکستانی تاکید کرد:برای حل مشکلات اقتصادی کشور، بر اساس دستور 'عمران خان'، از پاکستانی های مقیم خارج کشور نیز کمک می گیریم.

دولت جدید پاکستان به رهبری عمران خان رییس حزب تحریک انصاف، به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده و قرار است طی 100 روز تحولات مهمی در پاکستان ایجاد کند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها