کد خبر : 62697

مزدا اخیراً خط تولید CX-۳ مدل ۲۰۲۱ را کاهش داده است و این کار به معنای پایان تولید این مدل خودرو است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  مزدا پس از تولید در سال ۲۰۲۱ مدل CX-۳ را از خط تولید خود خارج می‌کند. CX-۳ کوچکتر و قدیمی‌تر از مدل CX-۳۰ جدید است که از نظر اندازه و قیمت مشابه است.

مزدا CX-۳ مدل ۲۰۲۱ به صورت استاندارد از سیستم صوتی با ۶ بلندگو، بلوتوث، صفحه لمسی ۷ اینچی، صفحه نمایش فعال، اندروید اتو و اپل کارپلی بهره می‌برد. از سایر تجهیزات این خودرو نیز می‌توان به شیشه‌های برقی، صندلی‌های پارچه‌ای، استارت دکمه‌ای، ورود بدون کلید و ترمز پارک الکترونیکی با اتوهلد اشاره کرد.

این کراس اوور جمع‌و‌جور به صورت استاندارد از بسته ایمنی مزدا بهره می‌برد که مواردی، چون دوربین دنده عقب، پایش نقاط کور، نور بالای خودکار، هشدار خروج از مسیر، کروز کنترل راداری، ترمز شهری هوشمند و تشخیص عابران در شب را شامل می‌شود. این خودرو از تجهیزات دیگری، چون آنتن بال کوسه‌ای، اسپویلر روی سقف، جلوپنجره مشکی، دو خروجی اگزوز، رینگ‌های ۱۶ اینچی و چراغ‌های حساس به گردوغبار نیز بهره می‌برد.

اکنون این کارخانه خودروسازی تصمیم گرفته این خودرو را از خط تولید خارج کند و اساساً این مدل قدیمی را با CX-۳۰ جدید جایگزین خواهد کرد. این دو در بخش ساب کامپکت در کنار یکدیگر به رقابت می‌پردازند و CX-۳۰ از CX-۳ تاریخ دار قدرتمندتر، جادارتر و مجلل‌تر است.

در حالی که CX-۳۰ بر اساس مزدا ۳ جمع و جور ساخته شده، CX-۳ نیز بر اساس کامپکت کوچک مزدا ۲ ساخته شده است، این بدان معنی است که در داخل از بسیاری از رقبای خود بسیار کوچکتر است. نمایش این خودرو برای سال ۲۰۱۶ آغاز شد و طی این سال‌ها فقط به روزرسانی‌های کمی داشته است. مزدا اخیراً خط تولید خود را کاهش داده است و این آغاز پایان این مدل است. بر اساس شنیده ها ممکن است در نتیجه این تغییر، مزدا سرانجام CX-۳۰ را به CX-۳ تغییر نام دهد. 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها