کد خبر : 61149

خودروی برقی جدید بنز روی رقابت با تسلا متمرکز خواهد بود. به گزارش سی ان بی‌سی، مرسدس بنز با رونمایی از یک سدان لوکس جذاب در نظر دارد به جنگ تسلا و سایر غول‌های خودروسازی برود که خود را برای تصاحب سهم بزرگ تر از بازار خودروهای الکتریکی آماده می‌کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، خودروی جدید بنز که EQS نام دارد نخستین تلاش عمده مرسدس بنز در بازار خودروهای الکتریکی محسوب می‌شود و طبق گفته منابع نزدیک به این خودروساز آلمانی، بیش از همه روی رقابت با تسلا متمرکز خواهد بود.

اولا کلنیوس، مدیرعامل مرسدس بنز در رابطه با این محصول جدید گفت: خودروی جدید طوری طراحی شده است که حتی مشتریان وفادار ما را شوکه خواهد کرد. ما این خودرو را در کلاس s عرضه خواهیم کرد و به نیازهای جدید مشتریان پاسخ می‌دهیم. 

بیش از نمای بیرونی، طراحی داخلی خودرو جلب توجه می‌کند، کابین داخل EQS بیش از آنکه شبیه خودروهای دیگر باشد سرنشینان را یاد کابین خلبان می‌اندازد. تقریبا تمام داشبورد خودرو از صفحه‌های لمسی و نمایشگرها پر شده است. اتصال سه صفحه نمایش بزرگ به هم، تشکیل یک صفحه ۵۶ اینچی قوس‌دار را داده است که در نتیجه استفاده از این طراحی خاص، راننده صفحه سرنشین بغل را نخواهد دید تا حواسش موقع رانندگی پرت نشود. 

مرسدس بنز EQS مدل 2022

هرچند هنوز از قیمت نهایی این محصول اطلاع دقیقی در دست نیست اما تخمین زده می‌شود قیمت آن چیزی بین ۱۰۰ هزار تا ۱۶۰ هزار دلار باشد. در مقایسه با قیمت پایه مدل s تسلا که از ۸۰ هزار دلار شروع و به ۱۵۰ هزار دلار هم بالغ می‌شود، خودروی بنز می‌تواند رقیب جدی این محصول در چنین کلاس قیمتی باشد. با این حال تسلا تا جای ممکن از طراحی داخلی مدرن اما ساده بهره برده درحالی‌که بنز کاملا خلاف این کار عمل کرده است. 

مرسدس بنز EQS مدل 2022

در بعد فنی، بنز EQS، ۵۱۶ اسب‌بخار توان دارد و گشتاور خودرو به ۶۱۱ پوند بر فوت می‌رسد (در مقام مقایسه، بیشتر خودروهای برقی گشتاوری حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ پوند بر فوت دارند). خودرو همچنین از یک دستیار رانندگی برای کنترل سرعت و ترمز در مواقع اضطراری بهره می‌برد که راننده کنترل بیشتری روی آن نسبت به سیستم‌های مشابه شرکت تسلا یا جنرال موتورز دارد. 

مرسدس بنز در نظر دارد تا سال ۲۰۳۹ تمامی خودروهای خود را به صورت برقی یا هیبریدی تولید کند.

مرسدس بنز EQS مدل 2022

مرسدس بنز EQS مدل 2022

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها