کد خبر : 61082

در آوریل ۲۰۲۱، تصاویری از تویوتا کرون ۲۰۲۲ در سایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، میتسوبیشی اکلیپس و فورد موستانگ تنها خودروهایی نیستند که به شکل SUV ساخته شده و اکنون کرون خودرو جدید تویوتا نیز به این لیست اضافه شده است. در آوریل ۲۰۲۱، تصاویری از این خودرو در سایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات در چین منتشر شد.

هر اتومبیل جدیدی که در جمهوری چین فروخته می‌شود باید مراحل همسان سازی MIIT را طی کند و هر زمان این اتفاق می‌افتد تصاویر در وب سایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور منتشر می‌شود. SUV جدید که در محلی با نام Crown Kluger شناخته می‌شود، واقعاً شبیه تویوتا Highlander است.

این خودرو به طور رسمی توسط تویوتا در چین ساخته نشده است، اما ممکن است اواخر این ماه در نمایشگاه شانگ‌های آغاز به کار کند. گذشته از به اشتراک گذاری تصاویر Crown Kluger، سایت MIIT همچنین دارای چندین مشخصات فنی از این خودرو است.

فاصله دو محور با اندازه ۲۸۵۰ میلی متر  با نمونه آمریکای شمالی یکسان است. نشان تاج در جلو تأیید می‌کند که این Highlander خودرویی معمولی نیست، حتی اگر ظاهر بیرونی آن تا حد زیادی شبیه باشد. چندین مشخصات توسط MIIT مورد تجلیل قرار گرفته است، همه آن‌ها دارای یک پیشرانه هیبریدی و وزن محدود حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم هستند. این شاسی بلند‌ روی رینگ‌های ۱۸ اینچی آلیاژی سوار می‌شوند و از یک موتور هیبریدی ۲.۵ لیتری با قدرت ۱۸۹ اسب بخار بهره می‌برند.

افشاگری رسمی تویوتا کرون قریب الوقوع است و در صورت برنامه ریزی برای اولین بار در نمایشگاه اتومبیل شانگ‌های، در ۱۹ آوریل در اولین روز مطبوعات نمایش، شاهد SUV خواهیم بود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها