کد خبر : 60565

نیسان پاترول در حالت استاندارد کارخانه ای هم یک آفرودر تمام عیار است که تقریبا از پس هر مسیری بر می آید. با این حال شرکت نیسان برای کسانی که پاترول مدل 2021 را قوی تر و اسپرت می خواهند آن را به دست مهندسان نیسمو سپرده است.

به گزارش خودروتک، در پائیز 1984 شرکت نیسان تصمیم می‌گیرد زیرشاخه‌ای اسپرت ساز به شاخه اصلی خود اضافه کند. این زیرشاخه نیسمو نام گرفت که برگرفته از نیسان موتور اسپرت Nissan Motorsports است را به دنیای خودروهای با عملکرد بالا معرفی کرد.

این زیرمجموعه وظایف مشخصی برعهده‌گرفته دارد و محصولاتش وارد بسیاری از مسابقات جهانی مانند مسابقات استقامت 24 ساعته لومان و 24 ساعته دایتونا و سایر رقابت‌های جهانی شد. نیسمو برای سال 2021 نیسان پاترول افسانه‌ای را رونمایی کرده است.

نیسان پاترول 2021 به شکل مجازی در نمایشگاه Expo 2020 در دبی رونمایی شد. نیسان  باتجربه 70 سال پاترول سازی در این نسخه هر آنچه از لاکچری سازی، بی‌راهه نوردی، مسابقات رالی را در اختیار داشت در این محصول گنجانده است. بازار هدف نیسان پاترول 2021 خاورمیانه است. این نسخه جدید از نیسان پاترول  105 هزار دلاری تغییرات هیجان‌انگیزی مخصوصاً در طراحی خارجی دارد. خودرو ازنظر ایرودینامیک و سیستم تعلیق بهینه‌تر شده است. 

عملکردی برتر در کلاس خود

نیسمو از پاترول 2021 یک خودروی اسپرت قدرتمند با پایداری بالا ساخته است که در نسخه 8 سیلندر 428 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن بر متر گشتاور تولید می‌کند و این عدد در نسخه 6 سیلندر به 275 اسب بخار نیرو با گشتاور 394 نیوتن بر متر می‌رسد.

توان تولیدی توسط موتور به وسیله جعبه‌دنده 7 سرعته و خودکار به چرخ‌ها منتقل می‌شود و با توجه به طراحی خاص و ویژگی‌هایی که دارد باعث انتقال سریع گشتاور می‌شود. نیسان مدعی است قدرت این پاترول جدید در کلاس خود بالاترین قدرت به‌حساب می‌آید. 

قابلیت‌های بی‌راهه نوردی

فناوری‌های استفاده‌ شده در این خودرو باعث می‌شود خودرو در سربالایی‌ها و سرپایینی‌ها عملکردی فوق‌العاده داشته باشد. دستیارهای دیجیتال کمک می‌کنند خودرو در سربالایی‌ها حتی در صورت از کنترل خارج شدن خودرو از دست راننده بدون اینکه عقب بیایید به سمت جلو حرکت کند و همین‌طور در سرپایینی‌ها خودرو با سرعتی ثابت پایین می‌آید و نیاز به ترمز توسط راننده کم می‌شود تا با تمرکز بیشتر خودرو هدایت شود.

سامانه LSD در بهترین زمان ممکن به کمک راننده می‌آید و با قفل‌کردن چرخ‌ها باعث می‌شود خودرو به‌راحتی از هر مسیر ناهموار و پر چالشی موفق عبور کند. سامانه ABLS هم با دریافت اطلاعات از سیستم ترمز ضد قفل کمک می‌کند خودرو نیرو را به چرخی منتقل کند که اصطکاک بیشتری با زمین دارد. این حالت باعث عدم هرز گرد چرخ می‌شود که معمولاً باعث فرورفتن خودروها در شن‌های روان و زمین‌های باتلاقی می‌شود. راننده می‌تواند حالت‌های مختلفی را برای خودرو انتخاب کند. حالت حرکت بر روی ماسه، جاده، صخره و سنگی و برف به‌راحتی با چرخش یک دکمه در دسترس هستند. 

ویژگی‌های دیجیتال و رفاهی بسیار زیادی مانند تمام خودروهای لاکچری و قدرتمند در این نسخه گنجانده‌شده است تا مشتریان این خودرو با راحتی و آسایش زیاد در رمل های گرم و داغ خاورمیانه با خیالی آسوده ماجراجویی کنند. 

نیسان پاترول نیسمو مدل 2021

نیسان پاترول نیسمو مدل 2021

نیسان پاترول نیسمو مدل 2021

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها