کد خبر : 60339

بنتلی می‌گوید اسپرت‌ترین ماشین تاریخ این کارخانه را ساخته و تا اواخر امسال به بازار عرضه خواهد کرد. این ماشین که از سری کنتینانتال کارخانه است، موتور دوازده سیلندر دارد و حداکثر سرعتش ۳۳۵ کیلومتر در ساعت است.

به گزارش خودروتک ، کنتینانتال جی‌تی اسپید (Speed) از نظر ظاهری تفاوت زیادی با مدل‌های معمولی ندارد. بیشتر به تقویت شاسی توجه شده تا خودرو بتواند در مسیر‌های پرپیچ و خم راحت‌تر حرکت کند. مدل جدید بنتلی از اواخر امسال با قیمت پایه ۲۷۵ هزار دلار به بازار عرضه خواهد شد.

بنتلی همزمان ساخت دویست هزارمین خودرو در تاریخ ۱۰۱ ساله‌اش را جشن گرفت. این جشن با حضور کارمندان باسابقه و نمایش قدیمی‌ترین محصول کارخانه برگزار شد. به گفته کارخانه ۷۵ درصد از این دویست هزار خودرو در ۱۸ سال گذشته ساخته شده است.

خودروساز لوکس انگلیسی که سال سختی را به خاطر کرونا پشت سرگذاشته، می‌گوید رونق دوباره به کارخانه برگشته است. بنتلی پارسال سه ماه به خاطر محدودیت‌های کرونا تعطیل بود و ناچار شد برای کاهش هزینه‌ها، هزار نفر معادل یک چهارم نیروی کارش را اخراج کند.

اما آدرین هالمارک، مدیر بنتلی می‌گوید تقاضا برای خودرو‌های بنتلی زیاد است. به گفته او، بحران کرونا ضربه مالی زیادی به مشتریان این کارخانه وارد نکرده و آنها پس از عبور از این بحران به این نتیجه رسیده‌اند که زندگی کوتاه است و تا فرصت هست باید از آن لذت برد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها