کد خبر : 59979

فورد از خودروی پلیس رسپاندر اف‌۱۵۰ مدل ۲۰۲۱ رونمایی کرد. حداکثر سرعت این وانت پلیس ۲۰۰کیلومتر در ساعت است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، این وانت پلیس از روی همان نسخه مصرف‌کنندگان ساخته‌شده اما به آپشن‌های مخصوص پلیس مجهز شده است.
 
یکی از سیاست‌های جیم فارلی، مدیر‌عامل فورد طرح فروش خودروهای تجاری به‌عنوان خودروهای پلیس است. فارلی در ماه اکتبر سال‌۲۰۲۰ سکان هدایت گروه فورد را از جیم هکت تحویل گرفت. سخنگوی فورد می‌گوید که نیاز پلیس به وانت اف‌۱۵۰ از سال ۲۰۱۷ شکل گرفته است اما در حقیقت همراستا با روندی افزایش تصاعدی گرایش مردم به خودروهای اس‌یو‌وی، وانت و پیکاپ است مخصوصا که خودروهای سدان سواری از چشم‌ها افتاده است.
 
کمپانی فورد دیگر تاروس را به‌عنوان ماشین پلیس ادامه نمی‌دهد و چند سالی است که تولید آن متوقف شده و در حال‌حاضر پرفروش ترین مدل ماشین پلیس فورد اکسپلورر است. وانت پلیس جدید یک ویژگی خاص دارد که به آن «حالت خلاص موتور پلیس» (police engine idle) می‌گویند.
 
 
افسران پلیس می‌توانند با استفاده از این ویژگی جدید، کلید خودرو را از استارت خارج کنند و از خودرو خارج شوند بدون آنکه موتور آن خاموش شود. پیکاپ جدید پلیس از طریق اینترنت به شبکه پلیس متصل است و داده‌ها و تحلیل‌های تله‌ماتیک از طریق اینترنت به این شبکه ارسال می‌شود.
 
 
به این ترتیب تمامی پارامترهای مورد‌نیاز از جمله هزینه‌های نگهداری و حتی رفتار رانندگی افسران پلیس قابل رصد و نظارت است. مشتریان فورد می‌توانند کنسول وسط [بین راننده و سرنشین جلو] را بر اساس تجهیزات خودشان، مجهز کنند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها