کد خبر : 59862

یک مرکز تیونینگ خودرو در بلغارستان به مناسبت پنجاهمین سالگرد تولید لادا 2101 نسخه ای جالب از این محصول را ارائه کرده که می توان آنرا هنرمندی تمام در بروزرسانی جزئیات کابین نام گذاشت.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران-   لادا 2101 یک سدان کوچک بود که در فاصله سال های 1970 تا 1982 توسط کمپانی آوتوواز روس ها روی خط تولید قرار داشت. گفتنی است؛ این کمپانی در اواسط دهه شصت میلادی(1966) با همکاری فیات تاسیس شد و هم اکنون نیز بخش قابل توجهی از سهام آن در مالکیت رنو(فرانسه) قرار دارد. آوتوواز سالانه بیش از 1 میلیون دستگاه خودرو تولید می کند و مالک یکی از بزرگترین خطوط تولید خودرو در جهان است.

لادا 2101 نیز در واقع نسخه تغییر یافته ای از فیات 124 بود که در آن زمان با سلایق روس ها همخوانی کاملی داشت. جالب آنکه نسخه 2101 در بخش کابین به مراتب ظاهر ساده تری از فیات 124 داشت! حتی اولین سری این محصول از یک موتور 1.2 لیتری با 59 اسب بخار استفاده می کرد که این نمونه هرگز در مشابه فیات آن حضور نداشت. بیشینه سرعت 140 کیلومتر برساعت و شاخص صفر تا 100 کیلومتر 20 ثانیه ای از دیگر ویژگی های آن بود.

در همین رابطه، یک مرکز تیونینگ خودرو در بلغارستان به مناسبت پنجاهمین سالگرد تولید لادا 2101 نسخه ای جالب از این محصول را ارائه کرده که می توان آنرا هنرمندی تمام در بروزرسانی جزئیات کابین نام گذاشت.

در راستای پیشبرد پروژه، ابتدا تمام قسمت های بدنه برای حذف صداهای اضافی مورد بررسی و بروزرسانی قرار گرفته است. همچنین حجم صداهای مزاحم در کابین نیز تقریبا به صفر رسیده است.

در ادامه تمامی جزئیات استاندارد کابین حذف و جادویی از چرم قهوه ای در آن به اجرا گذاشته شده است.

صندلی های مورد استفاده در ردیف جلو متعلق به یکی از مدل های تویوتا است که به خوبی در فضای داخلی لادا 2101 هماهنگ شده است. فرمان چوبی و بخش های استیل نیز زیبایی های کابین را بیشتر کرده اند.

از این نمونه فقط یک دستگاه تولید شده است.

 
 

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها