کد خبر : 59805

الگوی جانمایی صندلی ها در این کراس اوور 7 نفره به شکل 2+3+2 است. فاصله خودرو از سطح زمین برابر با 180 میلیمتر محاسبه شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران-  اکس80 (X80) کاملترین و جدیدترین کراس اوور تولید گروه لیفان است که از سال 2017 روی خط تولید قرار گرفت. این محصول از منظر ابعاد برابر با 4820 میلیمتر در طول، 1934 میلیمتر در عرض و 1760 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است.

فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2790 میلیمتر است. با توجه به این اعداد باید اکس80 را یک شاسی بلند میان سایز نام بگذاریم که فضای مناسبی را در کابین پیش روی مشتریان خود قرار می دهد.

الگوی جانمایی صندلی ها در این کراس اوور 7 نفره به شکل 2+3+2 است. فاصله خودرو از سطح زمین برابر با 180 میلیمتر محاسبه شده است.

رینگ ها در حالت استاندارد 19 اینچی هستند.

لیفان در طراحی دماغه اکس80 تلاش کرده تا یک منظره داینامیک و قدرتمند را برای کاملترین کراس اوور خود ارائه دهد.

 
 

کابین

این محصول لیفان از منظر طراحی کابین عملکرد موفق تری را ارائه می دهد. تریم طرح چوب، پلاستیک باکیفیت و فناورانه ها به خوبی کنار یکدیگر قرار گرفته اند. از امکانات این فضا می توان به: نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی در اندازه 8 اینچی، نمایشگر دیجیتال اطلاعات امپر با 2 حالت نمایش گرافیکی، صندلی الکتریکی راننده با تنظیم 8 جهته، سانروف، استارت دکمه ای، آینه های تاشوی الکتریکی و ... اشاره کرد.

 
 

ایمنی

لیفان در وب سایت خود اشاره می کند که شاسی این خودرو در همکاری با گروه میرا از انگلستان توسعه یافته و در آن از فولاد تقویت شده، استفاده شده است. از امکانات روز در بخش ایمنی نیز مواردی مانند: سنسورهای هشدار برخورد جلو و عقب، پایداری الکترونیکی، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، ترمز پارک اتوماتیک، دوربین پانورامیک 360 درجه، ورود بدون کلید و ... قابل اشاره هستند.

 
 

پیشرانه

در تمامی بخش های این خودرو از تپنده 4 سیلندر 2 لیتری توربوشارژ استفاده شده که 192 اسب بخار خروجی و 286 نیوتن متر گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده 6 سرعته دستی و یا 6 سرعته اتوماتیک قابل سفارش است.

خودرو فاقد سامانه تمام چرخ محرک است. ظرفیت باک برابر با 72 لیتر و وزن خالص حدود 1885 کیلوگرم است.

سیستم ترمز در تمام چرخ ها دیسکی است. این خودرو در جلو از سیستم تعلیق مک فرسون و در عقب از سیستم تعلیق مولتی لینک (چند اتصالی) مستقل بهره می برد.

 
 

مازیار دانیالی

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها