کد خبر : 59241

کوپرا فورمنتور از قدرتمندترین خودرو شاسی بلند جاده‌ای خود رونمایی کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، برند مستقل SEAT کوپرا، با رونمایی از قدرتمندترین ماشین جاده‌ای خود، سومین سالگرد تولد خود را جشن می‌گیرد. کراس اوور اسپرت Formentor که از ابتدا به عنوان یک مدل کوپرا ساخته شده است، قصد دارد از موتور توربوشارژ ۲.۵ لیتری بهره ببرد که توسط آئودی برای انواع مختلف خودرو‌های جمع و جور RS نشان داده شده است که از جمله می‌توان به RS Q۳ و TT RS اشاره کرد.

موتور این خودرو جدید، ۳۸۵ اسب بخار و ۴۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند، این موتور در RS Q۳ و Sportback به همان میزان گشتاور تولید می‌کند، اما در آئودی با ۳۹۴ اسب بخار قدرت، کمی اسب بخار بیشتری دارد.

همانند کراس اوور تند اینگولشتات، کوپرا جدید به صورت استاندارد با سیستم چهار چرخ متحرک و گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه ارائه می‌شود.

copra-do.jpg

این خودرو جدید می‌تواند در ۴.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد، که در واقع سه دهم ثانیه سریعتر از RS Q۳ است. با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت، از نظر الکترونیکی محدود شده‌اند. اسب بخار کامل در ۵۷۰۰ دور در دقیقه شروع می‌شود در حالی که حداکثر گشتاور از ۲۲۵۰ دور در دقیقه در دسترس است.

این ماشین در مقایسه با Formentor با ۳۰۶ اسب بخار، روی چرخ‌های سفارشی ۲۰ اینچی قرار دارد. کالیپر‌های ۱۸ اینچی شش پیستونی با چرخ‌های آلیاژ ماشینکاری شده مطابقت دارد، تولید فقط در ۷۰۰۰ واحد محدود خواهد شد و تمام آنها قرار است در پیکربندی درایو چپ ساخته شوند.

Cupra قرار است در سه ماهه پایانی سال نرخ را مشخص کند که هنوز اعلام نشده است. در بازار داخلی اسپانیا، Formentor VZ ۲.۰ TSI با موتور ۳۰۶ اسب بخار از ۴۴۹۲۰ یورو شروع می‌شود، بنابراین VZ۵ می‌تواند به مرز ۶۰، هزار یورو برسد.

copra-se.jpg

خطوط تیز و برجسته در فضای داخلی فورمنتور نیز استفاده شده است. شباهت‌هایی بین چیدمان ادوات در داشبور شاسی بلند کوپرا و کراس‌اور‌های بی‌ام‌و دیده می‌شود؛ اما هماهنگی تودری‌ها با بخش میانی داشبورد و طراحی خلاقانه در خروجی‌های هوا، فورمنتور را جذاب و چشم‌گیر جلوه می‌دهد.

ترکیب قطعات فلزی آلومینوم با رنگ مسی، مشخصه‌ای ویژه در فضای داخلی این محصول است. در وسط، نمایشگر لمسی ۱۲ اینچ وجود دارد. پشت فرمان هم پنل رنگی تمام‌دیجیتال استفاده شده است تا فورمنتور در کلاس خودرو‌های مدرن جهان جای گیرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها