کد خبر : 58138

به گفته یکی از مقامات آئودی؛ پیشرفت ها و نوآوری های ویژه خودروهای پیست با فاصله اندک و پس از تعدیل های جزیی راه خود را به محصولات استاندارد شهری نیز هموار می کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از عصرایران - یکی از متفاوت ترین خودروهایی که آئودی با مدل 2021 معرفی کرده؛ RS3 LMS نام دارد. این محصول با عبور از فیلترهای آئودی اسپرت تبدیل به یک جنگنده مرموز ویژه پیست شده است. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید دماغه خودرو از طراحی اسپرت بافت لانه زنبوری استفاده می کند و دو ورودی بزرگ هوا نیز روی درپوش موتور قرار گرفته است. اسپویلر کربنی جلو و گرافیک داخلی چراغ های اصلی نیز این سمفونی را تکمیل می کنند.

این خودرو فناوری های جدید و بروزشده آئودی اسپرت (ویژه پیست) در تمامی قسمت ها از پیشرانه تا ایمنی را همراه دارد.

در بخش پیشرانه از تپنده 2 لیتری 4 سیلندر استفاده شده که برابر با 340 اسب بخار خروجی و 420 نیوتن متر گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده 6 سرعته تعویض سریع ویژه ریسینگ هماهنگ شده که با محور جلو در ارتباط است. افزایش حجم تهویه و مدیریت دمای پیشرانه، سامانه توربوی جدید با مکانیسم بهبود یافته، بروزرسانی ایی سی یو و ... از جمله تغییرات جدید است.

در زمینه ایمنی آئودی ادعا می کند که آر اس3 ال ام اس بهترین استانداردهای ممکن در مقایسه با سایر خودروهای ویژه پیست را همراه دارد. مواردی مانند رول کیج تقویت شده استیل، کمربند 6 نقطه ای جدید، صندلی های ویژه ریس، سیستم اطفا حریق و ...

سیستم ترمز نیز از الگوهای پیشرفته تری در مقایسه با نمونه های قبلی آئودی اسپرت برخوردار است که با دمای پایین تر عملکرد قابل اعتمادتری را از خود به نمایش می گذارد.

یکی دیگر از بخش هایی که تغییرات جدید و مهمی را معرفی می کند؛ سیستم تعلیق این خودرو است که شاخص های مربوط به نرمی و ثبات روی جاده را به میزان چشمگیری ارتقا داده است.

به گفته یکی از مقامات آئودی؛ پیشرفت ها و نوآوری های ویژه خودروهای پیست با فاصله اندک و پس از تعدیل های جزیی راه خود را به محصولات استاندارد شهری نیز هموار می کنند.

 
 
ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها