کد خبر : 57894

شرکت اپل از دو شرکت هیوندای و کیا برای همکاری در ساخت خودرو الکتریکی خود استفاده کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شایعاتی مبنی بر انتخاب هیوندای توسط شرکت اپل برای مشارکت در ساخت خودرو الکتریکی منتشر شده که  توسط آقای کو، با چند جزئیات مهم تأیید شده است.

ظاهراً ، اپل خودروی مجهز به باتری خود را بر روی پلتفرم خودروی الکتریکی هیوندای e-GMP ساخته و بخش فنی آن را گروه هیوندای هدایت خواهد کرد.

همکاری و طراحی قطعات و تولید قطعات ظاهراً با بخش Hyundai Mobis انجام خواهد شد، در حالی که تسمه های نقاله اپل اتومبیل توسط کیا اداره خواهد شد.

آخرین مشخصات فنی خودرو اپل مشخص شد

 در این خبر آمده است که اپل ماشین خود را به عنوان  مدل بسیار پیشرفته در بین خودروهای خودران قرار خواهد داد، این در حالی است که اپل استفاده خوبی از منابع موجود در کارخانه اتومبیل خود کرده و تمرکز بالایی نیز بر روی نرم افزار و سخت افزار رانندگی خودکار، فناوری مربوط به باتر ، شکل ظاهری و طراحی فضای داخلی  تجربه ابتکاری کاربر و ادغام اکوسیستم موجود اپل قرار داده است. " جای تعجب نیست که گفته می شود هیوندای در مورد کار با اپل به عنوان یک تولید کننده قرارداد داشته است زیرا می‌تواند هزینه‌های آن را کاهش دهد ، در حالی که حاشیه برای اپل زیاد است.

مشخصات و تاریخ انتشار Apple Car

  • حداقل برد 480  کیلومتر
  • شارژ بالای ۸۰ درصد در ۱۸ دقیقه
  • رسیدن ۰تا۶۰ مایل در ساعت در ۳.۵ ثانیه
  • عرضه به بازار در سال ۲۰۲۵

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها