کد خبر : 57888

اکنون به مناسبت دهمین سال تولید لیف، نیسان نسخه ای ویژه از این خودرو را با نام "لیف10" معرفی کرده که در ادامه تصاویر آنرا مشاهده می کنید.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران- نیسان لیف یکی از مهمترین تولیدات تاریخ صنعت خودرو محسوب می شود.

زیرا این هاچ بک ژاپنی رکورد اولین خودروی الکتریکی تولید انبوه جهان را در اختیار دارد که در بازارهای مختلف عرضه شده است.

لیف اولین بار در سال 2010 معرفی و سری اول آن با مدل 2011 روانه بازار شد. نسل 1 نیسان لیف از 2010 تا 2017 و نسل دوم از 2017 تا کنون روی خط تولید قرار دارد.

 
نسل اول

نسل اول

 

اکنون به مناسبت دهمین سال تولید لیف، نیسان نسخه ای ویژه از این خودرو را با نام "لیف10" معرفی کرده که در ادامه تصاویر آنرا مشاهده می کنید.

لیف10 جزئیاتی از دیگر محصول نیسان یعنی کراس اوور الکتریکی آریا را همراه خود دارد. از این رو پترن(طرح) متفاوتی به قاب آینه ها، خط سقف و صندوق عقب افزوده شده است. روی بخشی از ستون آخر نیز لوگوی نسخه ویژه دهمین سالگرد چاپ شده است.

در فضای داخلی کابین امکاناتی شامل وای فای هات اسپات 4جی با امکان میزبانی همزمان 7 گجت افزوده شده است. از دیگر امکانات کابین باید به نمایشگر 8 اینچی سیستم سرگرمی با پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، سیستم تهویه اتوماتیک، ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، هدلایت اتوماتیک و ... اشاره کرد.

این خودرو این فوریه وارد نمایشگاه های نیسان در اروپا خواهد شد.

لیف در تمامی تریم ها از یک موتور الکتریکی استفاده می کند که میزان خروجی آن 214 اسب بخار و گشتاور 250 پوند فوت است. باتری لیتیوم یونی با ظرفیت های 40 و  62 کیلووات ساعت انرژی مورد نیاز پیشرانه را تامین می کند. خودرو طی 8.4 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت آن نیز 157 کیلومتر برساعت است.

زمان مورد نیاز برای شارژ باتری 62 کیلوواتی 11.5 ساعت و برد حرکتی آن 363 کیلومتر است. در نمونه 40 کیلووات ساعت برد حرکتی برابر با 239 کیلومتر است.

 
 
 
 

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها