کد خبر : 56412

اخبار مربوط به عرضه کراس‌اوور برقی توسط جنسیس تقریبا از یک سال پیش شنیده می‌شد و در ژانویه سال ۲۰۲۰، پیش‌بینی کارشناسان این بود که سومین مدل سواری پرقدرت این برند لوکس کاملا الکتریکی خواهد بود. حالا این خبر توسط هیوندایی موتورز تایید شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد، در بیانیه مطبوعاتی با جزئیات استراتژی 2021 گروه هیوندای موتور، این خودروساز رسما اعلام کرده کراس اوور جنسیس مجهز به باتری، همراه با کراس‌اوور برقی با نام تجاری کیا و نسخه تولیدی کانسپت هیوندای 45، در سال جاری معرفی می‌شوند.

هر سه خودروی موردنظر بر اساس پلتفرم الکتریکی اختصاصی جدید موسوم به E-GMP ساخته خواهند شد. هیوندایی بدون اشاره به جزئیات خاص کراس‌اوورهای جدید جنسیس و کیا، توضیح داد که پلتفرم جدید E-GMP قادر است برد بیش از 500 کیلومتر‌(310 مایل) را با یک بار شارژ با فناوری شارژ سریع فراهم کند. 100 کیلومتر‌(62 مایل) برد فقط در مدت پنج دقیقه.

برنامه بلند‌مدت تولید‌کننده این است که تا سال 2025 حدود 25 وسیله نقلیه الکتریکی برای فروش داشته باشد و سالانه حداقل یک میلیون دستگاه از این محصولات را در بازارهای جهانی بفروشند.

هیوندایی همچنین در سال 2021 تعداد 20 ایستگاه شارژ سریع در کره‌جنوبی راه‌اندازی و زیرساخت شارژ خود را در اروپا با همکاری یونیتی بهینه می‌کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها