کد خبر : 54575

هوندا نسل جدید مدل سیویک را در شبکه‌ اینترنتی علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری رونمایی کرد. این مدل جدید که قرار است از سال آینده به بازار عرضه شود، یازدهمین نسل از مدل پرطرفدار سیویک است.

به گزارش خودروتک ،هدف از رونمایی این خودرو در شبکه اینترنتی توییچ (Twitch)، نمایش آن به جوانان است که بیشترین مشتری سیویک هستند. هوندا می‌گوید یکی از دلایل موفقیت سیویک این است که این خودرو انتخاب کسانی است که برای اولین بار خودرو می‌خرند.

فرم خودرو نسبت به قبل تغییر زیادی نکرده، اما طراحان هوندا در واکنش به انتقاد‌ها از نسل پیش، ظاهر سیویک را به سلیقه عمومی نزدیک‌تر کرده‌اند. هوندا همچنین تولید مدل کوپه دو در سیویک را هم به خاطر فروش کم متوقف می‌کند و نسل جدید را تنها در فرم سدان و هچ‌بک چهار در می‌سازد.

از داخل خودرو تنها یک طرح منتشر شده که یک نمایشگر ۹ اینچی را در وسط داشبورد نشان می‌دهد. این نمایشگر لمسی است، اما برای کنترل‌هایی که استفاده بیشتر دارند دکمه قرار داده شده است.

نسل اول هوندا سیویک در سال ۱۹۷۳ و همزمان با اولین شوک نفتی در جهان به بازار عرضه شد. کم‌مصرف بودن خودرو در زمانی که بنزین گران بود‌ به محبوبیت سیویک به خصوص در آمریکا کمک زیادی کرد.

هوندا اکنون مدل سیویک را در ۱۷۰ کشور می‌فروشد و آمریکا همچنان از مهم‌ترین بازارهای خودرو است. از ۲۶ میلیون دستگاهی که از سال ۱۹۷۳ تاکنون ساخته شده، نزدیک به ۱۲ میلیون دستگاه در آمریکا فروخته شده است.

با وجود کاهش محبوبیت خودروهای سدان در برابر شاسی‌بلندها، هوندا امیدوار است سیویک همچنان پرطرفدار بماند. مدیران کارخانه می‌گویند که با قیمت متوسط بیست‌هزار دلار، سیویک امکانات بیشتری از یک شاسی‌بلند در اختیار مشتری می‌گذارد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها