کد خبر : 54370

کیا کادنزا ۲۰۲۲ اولین خودرویی خواهد بود که با آرم جدید کیا روانه بازار خواهد شد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ساخت خودروهای کیا از اوایل سال آینده اجرایی می‌شود و به گفته مدیرعامل این شرکت خودروسازی، نام تجاری این خودرو ژاپنی پویاتر، شیک و مبتکرتر خواهد شد. اولین سفارش این خودرو از یک آرم جدید استفاده خواهد کرد و صادقانه می‌گوید مدت هاست این تغییر نام را در سر دارد. نسل سوم کادنزا اولین خودرویی که خواهد بود که آواتار اصلاح شده را به کار خواهد گرفت.

حدس زده می شود که کیا قصد دارد تغییرات زیادی را برای این سدان بزرگ در نظر بگیرد. این کارخانه خودروسازی برای انعکاس موقعیت بالاتر خود، نام خودرو را تغییر خواهد داد، K۷ حداقل در بازار داخلی خود با نام تجاری K۸ تغییر نام می‌یابد.

هنوز مشخص نیست که آیا کادنزای تولیدی برای ایالات متحده تغییر نام دهد، اما اگر این اتفاق بیفتد خیلی تعجب نخواهیم کرد، زیرا اپتیما نیز از قبل نام K۵ را تغییر داده است. همانطور که قبلا گزارش شده بود، نسل بعدی سدونا که قبلاً در کره جنوبی مشخص شده است، احتمالاً با پلاک کارناوال، تغییر نام داده و همچنین در ایالت تغییر خواهد کرد.

کیا کادنزا ۲۰۲۲ با آرمی جدید روانه بازار خواهد شد

تغییر نام K۸ مدتی است که با توجه به مارک تجاری کیا K۸ در سال ۲۰۱۶ در دست کار است. با گزارش جدید نه تنها مدل معمولی، بلکه "K۸ GT-Line" و "K۸ GT" نیز از TKCB می‌گوید انتقال به K۸ در حال حاضر به صورت داخلی برقرار شده است. گفته می‌شود که مدل نسل بعدی لوکس‌تر شده و از نظر ابعادی رشد می‌کند، بنابراین منطقی است که کیا می‌خواهد نام جدید این خودرو با وضعیت رده بالا نشان دهد.

کیا کادنزا ۲۰۲۲ با آرمی جدید روانه بازار خواهد شد

در قسمت جلوی این خودرو یک سدان معمولی دیده می‌شود، اما در نیم رخ آن طراحی برجسته تری به چشم می‌خورد. شیشه جلوی باریک و سبک بدنه Kammback این خودرو نشان می‌دهد که جدیدترین مدل کیا با بی ام و سری ۴ گرن کوپه و آئودی A۵ اسپرتبک رقابت خواهد کرد. لوله اگزوز چهارقلوی گرد کرومی و برخی عناصر کرومی در نیم رخ این خودرو ظاهری ممتاز به آن می‌دهند.

کیا کادنزا ۲۰۲۲ با آرمی جدید روانه بازار خواهد شد

گزارشات حاکی از آن است که کیا K۸ بر اساس پلتفرم دیفرانسیل عقب جنسیس G۷۰ ساخته می‌شود. زیر کاپوت این خودرو برای بازار آمریکای شمالی موتوری V۶ تعبیه خواهد شد در حالی که یک موتور ۲.۰ لیتری T-GDi توربوشارژ چهار سیلندر بنزینی نیز برای بازار‌های اروپایی آن ارائه می‌شود.

کیا کادنزا ۲۰۲۲ با آرمی جدید روانه بازار خواهد شد

شایعات حاکی از آن است که قرار است رونمایی رسمی در ماه مارس پیش از آغاز فروش چند ماه بعد انجام شود. کیا با پیچیده‌تر کردن آن، می‌خواهد از همپوشانی با هیوندای گراندور مکانیکی (معروف به آزرا) که در کره جنوبی بیش از K۷ در امسال با نسبت تقریبا سه به یک فروخته است، جلوگیری کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها