کد خبر : 52238

شرکت بنتلی اطلاعات کامل خودرو Flying Spur را منتشر کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از خبرنگاران جوان، شرکت بنتلی قصد دارد در اوایل سال جاری از نسخه بالا رده اتومبیل خود که همان مدل ارتقا یافته خودرو Flying Spur است، بهره‌برداری کند.

نسخه اول این اتومبیل از یک موتور W12 بهره می‌برد و بنتلی قصد دارد در این نسخه از یک موتور بنزینی V8 استفاده کند. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی بنتلی، این خودرو به قابلیت Continental GT در بخش موتور مجهز است و از توربو شارژ دوگانه بهره می‌برد؛ خودرو مذکور قدرتی معادل ۵۴۱ اسب بخار دارد و گشتاور تولیدی این خودرو نیز حدود ۵۶۸ پوند است.

خودرو Flying Spur V8 حداکثر سرعت ۱۹۸ مایل بر ساعت را طی خواهد کرد و در مدت ۴.۱ ثانیه به سرعت ۶۲ مایل بر ساعت می‌رسد. شرکت بنتلی همچنین ادعا کرده که برای ساخت این اتومبیل، روی تجربه هرچه بهتر راننده در هنگام رانندگی تمرکز خاصی شده است و تا جای ممکن سعی شده میزان مصرف سوخت این خودرو کاهش داده شود.

خودرو Flying Spur W12

از دیگر ویژگی‌های این خودرو باید به واکنش پذیری و شتاب بالاتر آن نسبت به مدل Flying Spur W12 اشاره کرد که شاید علت اصلی آن کاهش صد کیلوگرمی وزن خودرو Flying Spur V8 نسبت به مدل قبلی خود باشد. در این خودرو از سیستم تقویت کننده دینامیکی استفاده شده که میزان تعلیق هوا و گشتاور موتور خودرو را حفظ خواهد کرد.

عملکرد بهتر موتور در کنار تولید آلاینده کمتر

در بخش آلاینده‌های تولیدی نیز باید گفت میزان انتشار گاز CO2 در این خودرو نسبت به مدل W12 حدود ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده است که یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های بنتلی درباره این موضوع به شمار می‌رود. هنوز شرکت بنتلی عملکرد دقیق موتور این خودرو را اعلام نکرده است، اما احتمالا این موتور حدود ۱۶ درصد عملکرد بالاتری داشته باشد.

بنتلی Flying Spur W12

فضای داخلی خودرو Flying Spur V8 از همان ظاهر خودرو Flying Spur W12 بهره می‌برد، طبق اعلام شرکت بنتلی این خودرو در هفت رنگ در دسترس خریداران خواهد بود و امکان شخصی سازی آن توسط کارخانه نیز وجود دارد. خودرو مذکور هم اکنون با قیمت ۱۶۰ هزار یورو به فروش می‌رسد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها