کد خبر : 52

اختصاصی خودروتک؛

شنیده‌ها حاکی از آن است که شورولت قصد دارد نسل جدید سوپراسپرت محبوب خود Corvette را با پیشرانه‌ای کاملاً جدید راهی بازار کند.

به گزارش خودروتک، ماه‌ها پیش جنرال موتورز مالک برند شورولت وعده داده بود که قصد دارد روی یکی از مدل‌های اسپرت خود از قوای محرکه Mid-Engine (موتور وسط) استفاده کند. بعد از گذشت مدتی وقتی معلوم شد این شرکت برنامه دیگری غیر از شورولت کوروت ندارد، دیگر همه فهمیدند که منظور جی‌ام همین خودرو بوده است.

این نوآوری را حتی می‌توان از روی خودروی در حال تست نیز دریافت. نسل جدید کوروت با بدنه‌ای کشیده‌تر به آزمون‌های میدانی فرستاده شده است. شایعات درباره پیشرانه فوق مطرح است که می‌گوید نمونه اول شامل همان نسخه 6.2 لیتری هشت سیلندر Vشکل با 460 اسب‌بخار قدرت است. مدل جدید 4.2 لیتری هشت سیلندر Vشکل دو توربو نیز موجود است که 650 اسب‌بخار قدرت دارد. اما نمونه مرموز احتمالا 5.5 لیتری دو توربو با 850 اسب‌بخار قدرت خواهد بود.

شورولت کوروت

شورولت کوروت

تصاویر فوق رندر کامپیوتری هستند

شورولت کوروت به‌عنوان پاسخی آمریکایی به رقبای اروپایی مانند ام‌جی، جگوار و آلفارومئو در سال 1953 تولید شد. نمونه ابتدایی کوروت‌ها با یک پیشرانه 3.9 لیتری شش سیلندر خطی که 150 اسب‌بخار قدرت داشت، تولید شد. سپس نسخه قوی‌تر 4.3 لیتری V8 با 210 اسب‌بخار روانه بازار شد. بعد از شورولت پا را فراتر گذاشت و یک موتور 4.6 لیتری V8 با 230 اسب‌بخار را تولید کرد. مدتی بعد کوروت‌های 4.6 لیتری با 275 اسب‌بخار به بازار آمدند. بی‌تردید بهترین ویرایش این خودرو در نسل اول یک نمونه 5.4 لیتری با 360 اسب‌بخار قدرت بود. 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها