کد خبر : 51384

شرکت شورولت اعلام کرد در سال آینده تعداد محدودی از قدرتمندترین مدل کامارو با مدل Yenko/SC که موتوری با قدرت ۱۰۵۰ اسب بخار دارد را تولید می کند.

به گزارش خودروتک به نقل از صدا و سیما، شرکت Specialty Vehicle Engineering (SVE) با اعلام اینکه شورولت کامارو با قدرت ۱۰۵۰ اسب بخار بار دیگر ثابت کرد این مدل خودرو در خط مقدم قدرتمندترین خودروها است، از تولید محدود و ۵۰ عددی خودروی جدید به نام Yenko/SC در سال ۲۰۲۱ خبر داد.

هر مدل Yenko / SC به یک جعبه دنده دستی شش سرعته، موتور توربو و شارژ ۶.۸ لیتری ۸ سیلندری مجهز شده است که موتور V8 آن مبتنی بر LT-۱ با تولید ۱۰۵۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ پوند فوت گشتاور، نسبت به مدل‌های قبلی تقویت شده است.

سخنگوی شرکت SVE توضیح داد که دستیابی به اطمینان از این خروجی نیاز به ساخت موتور هشت سیلندر با میل لنگ فولادی مصنوعی، پیستون‌های آلومینیومی مصنوعی و سرسیلندر‌های جریان بالا LT4 و سایر اجزا دارد.

در این خودرو سیستم تحویل سوخت نیز متناسب با بدنه گاز بزرگتر و یک خط جدید اگزوز با هدر‌های لوله طولانی و مبدل‌های کاتالیزوری با جریان بالا نصب می‌شود.

شرکت SVE توجه خود را به سیستم خنک کننده معطوف کرده که شامل کولر روغن موتور، رادیاتور‌های دوگانه، کولر انتقال قدرت و کولر دیفرانسیل عقب است.  همچنین سیستم تعلیق در این خودرو تغییر یافته و از طراحی جدید برخوردار است.

تقریبا غیر ممکن است که مدل Yenko / SC را با یک کامارو معمولی اشتباه بگیریم. این خودرو فقط به صورت کوپه ارائه می‌شود که کاپوت آن از جنس فیبر کربن با قسمت مرکزی بدون رنگ به علاوه چرخ‌های آلیاژی است. در داخل خودرو نیز، یک نشان با شماره سریال خودرو به سرنشینان جلو یادآوری می‌کند که آن‌ها سوار بر کاماروی فرسوده نیستند و لوگوی Yenko در کف و قسمت‌های دیگر خودرو هم نمایان است.

 

در سال ۲۰۲۱ تعداد محدودی از خودروی Yenko/SC Camaro تولید می شود

 

این شرکت  ۵۰ نمونه از Yenko / SC را برای سال ۲۰۲۱ تولید می‌کند که از نمایندگی‌های شورولت در ایالات متحده و کانادا برای اولین‌بار در دسترس خواهند بود. اگرچه، این شرکت تاکید کرده است که موتور V8 استفاده شده در خودروی آن‌ها با آلاینده‌های موجود در کالیفرنیا سازگار نیست.

قیمت این خودرو از ۶۹.۹۹۵ دلار شروع می‌شود که شرکت شورولت ۳۷.۵۰۰ دلار برای Camaro 1SS، برای ارسال ۹۹۵ دلار و برای اعمال بسته 1LE روی خودرو ۷۰۰۰ دلار هزینه می‌کند. بنابراین کل هزینه ۱۱۵.۴۹۰ دلار بررسی می‌شود که با انتخاب سطح‌تر و تمیز 2SS، این رقم به ۱۲۰.۴۹۰ دلار افزایش می‌یابد.

 

در سال ۲۰۲۱ تعداد محدودی از خودروی Yenko/SC Camaro تولید می شود

کاربرانی که معتقدند  کامارو به اندازه کافی برای آن‌ها کاربردی نیست باید بدانند، SVE  یک موتور مدرن GMC Syclone را بر اساس Canyon ساخته است که یک موتور سوپرشارژ ۵.۳ لیتری V8 به قدرت ۷۵۰ اسب بخار و گشتاور ۶۰۰ پوند است. اگر هنوز این مسئله برای افراد راضی کننده نیست، تیونر ۶.۸ لیتری V8 کامارو نیز در Silverado پر می‌کند و تولید آن ۸۰۰ اسب بخار است.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها